W Giżycku podwyżki…

Obrady giżyckiej Rady Miejskiej, które odbyły się 19 listopada zakończyły się podwyżkami cen. Od stycznia 2016 r mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i za ” zajęcie pasa drogowego ”

Było drogo, ale będzie jeszcze drożej

Podwyżka cen za dostarczaną do mieszkań wodę będzie dotyczyć każdego Giżycczanina.  Od stycznia 2016 mieszkańcy Giżycka zapłacą więcej o 0,23zł/m3. Do tego trzeba dodać jeszcze 8 procent VAT. Podwyżka obejmuje wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców. Obędzie się bez podwyżek za odprowadzanie ścieków.
Wysoko pójdzie w górę stawka opłat za tzw. zajęcie pasa drogowego. Co to znaczy? Otóż miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie musiało dużo więcej płacić ratuszowi za roboty na drogach czy miejskich chodnikach, w tym za usuwanie awarii. Również więcej będzie musiało płacić za instalacje wodociągowe znajdujące się w ziemi (jest to opłata roczna, ale wzrosła z 10 złotych na 100 zł!). Warto zaznaczyć, że taką stawką obciążono miejskie przedsiębiorstwo, a firmom telekomunikacyjnym, których przecież Giżycko nie ma, stawkę tę obniżono z 15 złotych na 10 zł.
W ramach tych opłat więcej będą musieli płacić właściciele ogródków gastronomicznych (skok z 0,40 zł za 1 m2 za jeden dzień na 5 złotych) i sezonowych punktów handlowych (2 zł za 1 m2 za jeden dzień na 5 zł).
Podwyżki stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dotyczą wszystkich prowadzących na takim terenie jakąkolwiek działalność.
Niewątpliwie podwyżki te odbiją się już na cenach usług a w przyszłości ponownie wody.
Jedynymi osobami, którzy nie poparli podwyżki podatków byli radni z KW AKTYWNE GIŻYCKO.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz