Anonymous kontra ISIS

Anonymous zapowiadają zakrojoną na szeroką skalę akcję przeciwko dżihadystom mająca na celu zbieranie i publikowanie danych wywiadowczych oraz niszczenie stron, a także kont pocztowych należących do „obywateli” Państwa Islamskiego.

Celem tej operacji jest zidentyfikowanie i ujawnienie tych, którzy poparli tragiczne zamachy z 13 listopada (…). Udzielenie pomocy w odszukaniu tych, którzy są za nie odpowiedzialni, dowiedzenie, że takie okrucieństwo nie będzie tolerowane oraz zbieranie informacji, które pomogą zapobiegać atakom terrorystycznym w przyszłości – głosi komunikat hakerów.

Od zamachów w Paryżu trwa internetowa obława na tzw. Państwo Islamskie. W wyniku akcji nazwanej przez jej autorów #OpISIS (operacja ISIS) usunięto tysiące kont na Facebooku, Twitterze i innych portalach. Wszystkie usunięte konta były, jak twierdzi Anonymous, powiązane z Państwem Islamskim. Tu opublikowano listę usuniętych i podejrzanych stron.

Zapowiadają oni dalsze ataki, usuwanie kont i stron internetowych.

– ISIS, będziemy na was polować, będziemy usuwać wasze strony, będziemy was ujawniać – mówią hakerzy w oświadczeniu, o którym pisał www.mirror.co.uk.

Internetowa siła 

Internet jest niezwykle ważnym środkiem komunikacji młodych rekrutów ISIS. Postanowili wykorzystać to hakerzy z grupy Ghost Sec, która jest powiązana ze słynnymi  Anonymous. Na stronie www związaną z terrorystami wstawili wiadomość: za dużo jest na tej stronie ISIS, a sam portal rekrutacyjny zamienili w platformę do reklamowania viagry, czyli leku dla mężczyzn używanego do przezwyciężania zaburzeń erekcji.

Islamiści bronią się przed atakami w internecie

Państwo Islamskie stara się zabezpieczać swoje strony internetowe przed wykryciem i atakami. Używają do tego specjalnych programów i dzielą się wiedzą. Do internetowych działaczy ISIS rozsyłany był poradnik „Jak bezpiecznie twittować bez bycia wykrytym”, o czym pisał portal securityaffairs.co

PS. Dla tych, co nie wiedzą kim są Anonymous: to internetowa grupa hakerów, których symbolem są maski Guya Fawkesa. To zdecentralizowana drużyna aktywistów walczących z ograniczaniem wolności obywatelskich, korupcją, konsumpcjonizmem, cenzurą,  oraz łamaniem praw zwierząt. Więcej informacji znajdziesz w wikipedii

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz