Beata Szydło: Oczekuję przeprosin od Marcina Schulza

Premier Polski pani Beata Szydło przełamała zmowę milczenia, która obowiązywała podczas rządów Ewy Kopacz (PO) wobec wybryków przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, socjalisty p. Marcina Schulza. Niemiec po raz kolejny krytycznie wypowiedział się o Polsce. Tym razem poszło o komentarz w sprawie zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Schulz nazwał je zamachem stanu.

Marcin Schulz:

To, co rozgrywa się w Polsce, ma charakter zamachu stanu i jest dramatyczne. Wychodzę z założenia, że w tym tygodniu, a najpóźniej podczas posiedzenia w styczniu, będziemy o tym w Parlamencie Europejskim obszernie dyskutować.

Gdy prawicowi populiści dostaną do ręki argument, że siły zewnętrzne, obcy, inne kraje próbują mieszać się do polityki wewnętrznej ich kraju w celu skorygowania jej, wówczas najbardziej wzrasta ich popularność.

Komentarz portalu Bliżej Prawdy:

Ciekawe interpretacja: zamach stanu dokonany przez partię rządzącą. Jeśli szef PE ma takie przemyślenia to chyba nie dziwią Państwa absurdy związane z Unią Europejską? Przy okazji: problemy z wyborem sędziów Trybunału Konstytucyjnego mają także posłowie we Włoszech, ale tym Marcin Schulz się nie martwi.

Czy polski rząd zniesie ustawę 1066 o bratniej pomocy?

Ostre wypowiedzi zagranicznych polityków o sytuacji w Polsce powinny wpłynąć na przyspieszenie decyzji o zniesieniu obowiązywania ustawy 1066, na mocy której bratnie armie mogą przeprowadzić interwencję na terenie Rzeczy Pospolitej. Dziwi fakt, że Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie zajęło się przyjętą przez koalicję PO-PSL zdradziecką ustawą.

Odpowiedź premier Beaty Szydło na słowa niemieckiego socjalisty daje nadzieję na zmianę w Polskiej polityce względem Niemiec, która do tej pory kazała chować głowę w piasek:

Takie wypowiedzi – a nie jest to pierwsza wypowiedź w takim tonie i w takim charakterze pana przewodniczącego Schulza – dotyczące Polski i spraw Polski dla mnie są nie do przyjęcia.

Oczekuję, że pan Martin Schulz nie tylko zaprzestanie takich wypowiedzi, ale również przeprosi Polskę. Bo w tej chwili to są zupełnie nieuprawnione i nieprzyjęte w opinii politycznej świata wypowiedzi.

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski poprosił ambasadora Polski przy Unii Europejskiej, żeby porozmawiał z przewodniczącym europarlamentu w sprawie jego oburzającej wypowiedzi. Według Waszczykowskiego, jeśli ambasador nie zostanie przyjęty, nasz kraj natychmiast wyśle notę protestacyjną. Ciekawe czy minister Waszczykowski nadal popiera utworzenie wspólnej armii europejskiej, która wykorzystując ustawę 1066 mogłaby tłumić takie „zamachy stanu” jak ten z którym zdaniem p. Marcina Schulza mamy w Polsce do czynienia.

Pytanie do zamieszania wokół wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego:

skoro sędziowie TK są bezstronni i maja gwarantować utrzymanie dyktatury Demokracji to jakie znaczenie ma czy wybiorą ich posłowie PO-PSL czy PiS?

Schetyna broni Schulza

Polityk Platformy Obywatelskiej pan Grzegorz Schetyna (jeden z „autorytetów” Gazety Wyborczej) usprawiedliwiał swojego mocodawcę z Parlamentu Europejskiego:

To, co dzieje się w Polsce jest bacznie obserwowana za granicą. Wypowiedź przewodniczącego PE pokazuje, że UE przejmuje się tym, co widzi w Polsce. Bezprzykładny atak na TK, na konstytucje, na państwo prawa nie jest w Polsce, ani w Europie akceptowany.

Lider Konserwatystów w PE pisze list do Schulza:

Syed Kamall przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) skrytykował jednoznacznie wypowiedź p. Marcina Schulza, podkreślił, że głównym problemem jest negatywny przekaz medialny, który manipuluje opinią publiczną. Zarzucił p. Schulzowi nieznajomość podstawowych faktów i ignorancję.

Co charakterystyczne, kwestie związane z polskim Trybunałem Konstytucyjnym są negatywnie relacjonowane przez międzynarodowe media, bez uwzględnienia działań podjętych przez poprzedni rząd tuż przed opuszczeniem urzędu. Prosiłbym, aby przed wypowiadaniem się, zaznajomił się Pan z faktami. Niezależnie od Pana osobistych poglądów na temat partii politycznej, która wygrała wybory w Polsce, mam nadzieję, że nie będzie obniżał Pan rangi urzędu Przewodniczącego PE poprzez próby interwencji w debatę wewnętrzną kraju członkowskiego w tak żądny sensacji sposób i bez znajomości faktów. (źródo: TV Republika)

Czy Schulz przeprosi Polskę?

Korespondentka TVP w Brukseli Magdalena Sobkowiak podała informację, że p. Marcin Schulz kategorycznie odmawia wystosowania przeprosin wobec Polski. Brak skruchy motywuje manifestacjami zorganizowanymi przez KOD, które jego zdaniem świadczą o tym, że wielu ludzi w Polsce myśli tak jak on. Niemiecki socjalista podkreśla, że jego wypowiedź dotyczyła nie Polaków a tego co robi demokratycznie wybrana władza:

Nie będę przepraszał Polaków za moje słowa. Mówiłem nie o Polakach a o działaniach władz. (źródło: portal Niezależna.pl)

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

3 wypowiedzi czytelników: “Beata Szydło: Oczekuję przeprosin od Marcina Schulza

  1. ” jeśli ambasador nie zostanie przyjęty, nasz kraj natychmiast wyśle notę protestacyjną”… Nooo powiało zdecydowaniem i grozą :)
    Równie skutecznie można się ośmieszać wylewając żale na FB albo w kosmos słać. Polska powinna po prostu olać pajaca, bo kim jest i co sobą reprezentuje Pan Szulc każdy zorientowany wie :)

  2. Pozwolę sobie nie zgodzić się z Panem. Zachowanie Szulca trzeba piętnować, za każdym razem jak pluje na nas. Hitlera ignorowano i pozwalano robić co chciał z wiadomym skutkiem. Szulc to jego naturalny spadkobierca i nie chodzi wcale o narodowość a przynależność partyjną. Dlatego to dobrze, że polski rząd zabrał głos w sprawie tego pana. PO nic nie robiła i Szulc bluzgał ile wlezie.

    1. Ależ ja nie mówię że nie trzeba niczego z tą sprawą robić. Chodzi tylko o to że apelowanie do tego człowieka o przeprosiny mija się z celem. Rząd powinien potępić ten wyskok i wyraźnie zaznaczyć swoje stanowisko jako niepodlegające dyskusji. Trudno apelować do nazisty i lewaka żeby przestał nim być. Z takimi ludźmi się nie negocjuje tylko stawia do kąta jednostronną deklaracją. :)

Dodaj komentarz