BOLEK będzie walczył o swoje dobre imię

W wywiadzie na łamach „Die Welt”, Lech Wałęsa zapowiada walkę o dobre imię do upadłego. Eksprezydent nie zwariował – on jest wierny zobowiązaniu do współpracy, w którym, zgodnie z narzuconą formułą, zobowiązał się, że nigdy się nie przyzna i nic nie ujawni.
Lech Wałęsa będzie walczył o swoją godność. Wzywa do stawienia oporu przeciwko nowemu polskiemu rządowi. deklaruje, że jeśli dojdzie w Polsce do zrywu „by ratować ojczyznę”, on jest gotowy ponownie stanąć na czele ruchu: „Gdy młodzi ludzie będą gotowi ratować ojczyznę, ja z kolei jestem gotowy ich poprowadzić i ze wszystkich sił wspierać ich w walce z ludźmi szerzącymi nienawiść”.” – pisze dziennik „Die Welt”, który przeprowadził wywiad z byłym przywódcą „Solidarności”.

Zdaniem Lecha Wałęsy, kampania mająca go zdyskredytować, to strategia Jarosława Kaczyńskiego, w odwecie za słowa o prowadzeniu przez PiS wojny domowej.

Przywódca „Solidarności” zapowiada, że nie wycofa się dopóki nie będzie w stanie bronić swojego dobrego imienia i zszarganej godności. A kiedy to nastąpi? Nie wiadomo: „Nie mam pojęcia, może jutro, może w przyszłym roku. Taki mamy klimat”.

Na koniec rozmowy z „Die Welt” dramatycznie zapowiada: „Chcieli mnie zastraszyć i zdyskredytować. Chcieli mnie nawet zabić, mam na to świadków. I tak jak wtedy, mogą chcieć mnie teraz zabić, ale mnie nie pokonają”.

opr. Dagmara Jakubczak/Redakcja Polska Deutsche Welle

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

3 wypowiedzi czytelników: “BOLEK będzie walczył o swoje dobre imię

  1. Śmiało ! Niech wyjdzie na ulicę i pokaże dowody ,te które tak głośno zapowiadał że pokaże po powrocie do kraju !
    On się jeszcze doczeka ,jeśli nadal będzie tak bezczelnie kłamał że w końcu dojdzie do linczu ,a wtedy nawet mu policja i inne służby nie pomogą !

  2. @Stańczyk, pewnie nigdy się nie doczekamy słów prawdy od prezydenta Wałęsy bo on widocznie sam uwierzył w swoją legendę.

Dodaj komentarz