Cenzura na Facebooku

Czy bulwersuje Państwa fakt cenzurowania Internetu przez Chiny? Wyszukiwarka Google nie wskazuje wyników dotyczących stron anty-rządowych, część serwisów zagranicznych nie jest dostępna dla użytkownika logującego się do sieci na terenie Chin.

Straszne prawda? Rządy państw europejskich bardzo lubią ostro krytykować Chiny za blokowanie wolności słowa, jednak okazuje się, że chińskie rozwiązania będą kopiowane przez Facebook przy akceptacji, lub raczej inspiracji demokratycznych polityków takich jak pani Kanclerz Aniela Merkel.

Drugi / trzeci obieg informacji jakim stała się sieć społecznościowa Facebook będzie cenzurowany, to już pewne. Potwierdził to sam Marek Zuckerberg (założyciel, choć nie pomysłodawca sieci Facebook) nagabywany przez panią Kanclerz podczas obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych we wrześniu 2015.

Merkel zapytała Zuckerberga o to, czy podejmuje jakieś działania w celu ukrócenia mowy nienawiści na Facebooku dotyczącej imigrantów. – Musimy coś z tym robić – odpowiedział zapytany. – Czy pracujecie nad tym? – kontynuowała Merkel. – Tak – odparł szef Facebooka.

Demokracja, wolność słowa, prawa człowieka… To takie słowa klucze, rzucane przez lewicowych polityków w krajach Zachodu. Zauważcie Państwo pewną prawidłowość, gdy politycy lewicowi pojawiają się w mediach niemal natychmiast mówią: demokracja to, demokracja tamto, wolność słowa to niezbywalne prawo obywateli, etc.

Słyszeli to Państwo pewnie milion razy. My też. Gdy padają te słowa (a zwłaszcza ta nieszczęsna „demokracja”) to każdy dziennikarz / funkcjonariusz mediów głównego nurtu aż pieje z zachwytu. Spektakl trwa. A gdy zapada kurtyna, jak w przypadku kuluarowej rozmowy pani Merkelowej i pana Zuckerberga, politycy ujawniają swoją prawdziwą twarz.

Nie jest to twarz miłej cioci. Stąd właśnie tak ważne byśmy jako ludzie rozsądnie myślący nie dawali nabierać się na to, że istnieje taki stwór jak „dobra cenzura”. Nigdy nie powinno być naszej zgody na coś takiego jak usuwanie słów krytyki z Facebooka! Skoro umawiamy się na wolność słowa to wypowiedzieć powinien się każdy, a zwłaszcza ktoś kto ma odmienne zdanie. Krytyki boi się bowiem tylko ten, kto wie, że nie ma racji!

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

1 wypowiedź czytelnika: “Cenzura na Facebooku

  1. Niech paszczur lepiej spojrzy w lustro, zamiast ciągle tkwić z długaśnym, żydowskim nochalem w ekranie kompa. Szkodzi mu za ostatki istoty szarej mózgu.

Dodaj komentarz