Chłosta

W toku historii pojawiło się wiele „…izmów” (szczególnie od czasów, tfu..za przeproszeniem, Wielkiej Rewolucji Francuskiej), które skutecznie demontują naszą cywilizację, czyli cywilizację łacińską. Jednym z takich, niezwykle skutecznym w owym demontażu i dlatego szczególnie przez lewactwo lansowanym jest abolicjonizm.

Pominę ( na razie, bo w swoim czasie, być może, powrócę do tematu) w tym artykuliku sprawę kary śmierci. Chciałbym zająć się problemem przestępstw drobnych, za które nie bardzo wiadomo jak karać; chuligaństwo, uciążliwe psoty (np. wywrócone śmietniki – plaga naszych miast), pospolite bójki czy „ustawki”. Wśród tych przestępstw widziałbym również przemoc w rodzinie, czyli tzw. „damskie bokserstwo”. Penalizacja tego ostatniego w wydaniu aktualnego kodeksu karnego i w świetle ratyfikowanej przez parlament ustawy o przemocy w rodzinie jest wylewaniem dziecka z kąpielą; niczego nie załatwia, a jedynie rozbija rodziny.

Ad rem. Jest w kryminalistyce pojęcie zwane „zespołem zbitej szyby”. Chodzi o to, że gdy w stojącym na uboczu, opuszczonym budynku zostanie wybita jedna szyba, to w krótkim czasie wybite zostaną wszystkie pozostałe. Dlatego uważa się, że pobłażliwość dla przestępstw drobnych, wręcz nieszkodliwych dla otoczenia kończy się eskalacją przestępczości w ogóle.

Swego czasu, przed kilkunastu laty, wybuchła „wojna dyplomatyczna” między Singapurem a Waszyngtonem. Zdarzyło się bowiem, że pewien amerykański młodzian, ot tak dla zabawy, zadrapał ( gwoździem? nie pamiętam) lakier na samochodzie. Przyłapany na gorącym uczynku został skazany na chłostę, czyli kilka lub kilkadziesiąt uderzeń witką bambusową w pięty.

dyby zdjęcie kara

Po całym świecie rozległ się klangor lewactwa, oburzonego „takim barbarzyństwem”. Nie pamiętam jak skończyła się owa „wojna”. Ja stałem i stoję po stronie Singapuru. No bo jak ukarać szczeniaka, który dla zabawy nieznacznie uszkodzi twoją własność? Nakazać pokryć koszta naprawy? Może nie mieć tych pieniędzy. Zresztą i tak zapłaci rodzic a nie on. Dolegliwość kary żadna. Chłostę zapamięta do końca życia.

Istnieje problem tzw. burd stadionowych i około stadionowych (ustawki), kiedy to dochodzi do poranień uczestników tych burd ( i nie tylko), niszczenia mienia publicznego i prywatnego. Policja wyłapuje tych najaktywniejszych, osadza w aresztach, sądy skazują na kary pieniężne, które spłacają najczęściej rodzice, a „bohaterowie” tych wydarzeń wracają do swoich, „kibolskich ” środowisk w glorii i chwale „męczenników za sprawę”. W następnej rozróbie, jako prowodyrzy, są jeszcze aktywniejsi.

W przypadku wszystkich tego typu przestępstw, łącznie z „damskimi bokserami”, należy przywrócić karę chłosty i karę dybów. Oczyma duszy widzę jak taki delikwent klęczy skuty dybami pod ratuszem z napisem zwisającym z szyi; „Biłem swoją żonę. Jeżeli masz ochotę kopnij mnie w tyłek”. Więcej nie podniesie ręki na kobietę, a każdy następny kandydat na damskiego boksera dziesięć razy się zastanowi czy warto. „Wojownikom-kibicom” urządzałbym takie same spektakle na stadionach, na których prowadzili swe wojny. Kilkanaście brzozowych witek na goły tyłek ostudziłoby wojowniczy zapał nie mówiąc o deprecjacji nimbu „bohaterstwa” stadionowego. Co to za „bohater”, który niedawno świecił gołym tyłkiem na stadionie.

Kara chłosty jest karą nie przenoszalną; nie ponosi jej rodzic lub rodzina, a konkretny delikwent. Ma wyraźne cechy wychowawcze; trudno byłoby takie przeżycie zapomnieć. Jest sprawiedliwa bo da się zastosować we wszystkich przypadkach gdy inne kary są nie adekwatne; nazbyt dolegliwe lub odwrotnie niedostatecznie, lub też każą najbliższych ukaranego, a nie jego samego.

dyby kara zdjęcie

Lewactwo będzie oczywiście ględzić o naruszeniu godności karanego, o dehumanizacji procesu penalizacji itp. Ależ o to właśnie chodzi. W czasach gdy kryminaliści z dumą obnoszą swoje wyroki, niemalże wypinają piersi pod ordery na tą okoliczność, przywrócenie karze za przestępstwa jej podstawowej cechy czyli dolegliwości i deprecjacyjności (być karanym winno oznaczać wstyd i upokorzenie, a nie chwałę) jest pilną koniecznością!

Jednym słowem; zakładam partię Zwolenników Przywrócenia Kary Chłosty i Dybów / Gąsiora.

Autor: Ryszard Kozdruń

źródło ilustracji: Wikipedia

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

3 wypowiedzi czytelników: “Chłosta

  1. Obok kary chłosty czy dybów warto byłoby się zastanowić nad narzędziem takim jak Kuna https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuna_(narz%C4%99dzie_kary)

    ewentualnie Pręgierz z kuną na rynku https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99gierz

    Te kary wydają się bardzo okrutne, ale są o wiele lepsze niż to co Norwegia stosuje wobec złoczyńcy, pana Andrzeja Breivika, który jest skazany na 25 lat i bawi się w najlepsze studiując politologię i grając Playstation na koszt podatników.

  2. Skoro mowa o Skandynawii, to warto zwrócić uwagę na Szwecję, gdzie za kradzież ucinano swego czasu rękę. Lata stosowania surowego prawa poskutkowało relatywnie uczciwym społeczeństwem, dość konserwatywnym. Niestety zgubny neomarksizm i prądy lewicowe podminował wartości chrześcijańskie i tradycyjne społeczeństwo indoktrynowane i regularnie bombardowane chorymi w swojej istocie pomysłami zostało praktycznie zrujnowane, rozbite, zakneblowane poprawnością polityczną i fałszywie pojętym postępem.
    Tzw. Dobrobyt Szwecji był skutkiem dobrej kondycji tego państwa po II Wojnie Światowej, oraz korzystnemu położeniu pod względem zasobów, energii itp. (nie tak bogate jak Norwegia, ale nie pozostaje to bez znaczenia) Rozbita rodzina jest normą, 3 czy 4 rodziców to często spotykany i powszechnie akceptowany przypadek, wystarczy poszukać filmowych dokumentów i opracowań tego problemu, Orwellowską zbrodnio–myślą jest zauważanie, że coś może być nie w porządku, bo z teleekranu mówią, że jest dobrze. Każdy, kto odwołuje się do wartości narodu, zasad i konserwatyzmu (którego zresztą prawie nie ma) jest faszystą z definicji… Cechy męskie zostały ze społeczeństwa wyrugowane, Szwecja to kraj sfeminizowany i zlewicowany, mężczyźni utracili swoją życiową rolę przestali być głową i obrońcą własnej rodziny, doprowadziło to w wielu przypadkach kryzysu tożsamości. W obecnej sytuacji Skandynawia wydaje się być stracona w czasie, zostanie krok po kroku sterroryzowana przez mniejszości z Bliskiego Wschodu i Afryki, które w krótszym niż nam się zdaje czasie będą większościami, a przynajmniej na tyle skonsolidowaną grupą społeczną, że narzucą rozmydlonym Szwedom swoje zasady i doprowadzą do pokojowego przejęcia władzy, które ostatecznie doprowadzi do eskalacji i małej lub większej wojny domowej, jak w każdym niemalże kraju z silną grupą o muzułmańskim rodowodzie, nie bójmy się użyć argumentu religijnego… Islam jest następstwem tego stanu rzeczy, jest skutkiem walki z chrześcijaństwem – w lewicowym zbiorowym samobójstwie multikulturalizmu. Obym się mylił .

    1. Rzeczywiście. Takie kraje jak Szwecja czy Norwegia, w których dochodzi do tego, że Rząd przeprasza mniejszości etniczne za to, że w kadrze narodowej większość reprezentantów stanowią „biali” (imigranci często nie chcą lub nie mogą z powodów religijnych uprawiać danych dyscyplin sportowych) są już stracone. Zjada ich przesadna troska o poprawność polityczną. Polska wraz z jej silnym ukorzenieniem w kulturze Chrześcijańskiej ma szansę obronić się jako jeden z nielicznych krajów w Europie. Nie ma już niestety czegoś takiego jak Chrześcijańska Europa. Wyrzucanie religii (Chrześcijaństwa) z przestrzeni dyskusji publicznej, dialogu społecznego, debaty, prawa etc., powoduje, że na jej miejsce przychodzi nowa religia (Islam) bo system prawa każdego państwa musi opierać się na jakimś systemie wartości. Zasadach związanych z moralnością. Lewica laicka nie ma żadnego systemu wartości moralnych, tam moralność nie występuje, a zatem właśnie dlatego Islam szerzy swoją ideologię w tak szybkim tempie w krajach zachodniej Europy. Módlmy się zatem o opamiętanie naszej klasy politycznej i zwykłych obywateli bo jeśli dalej będą rządzić w Polsce stronnictwa Ruskie, Pruskie i Amerykańskie to może być z nami źle.

Dodaj komentarz