Co czeka nas w 2016, czyli kiedy padnie Gazeta Wyborcza?

Z okazji nadchodzącego roku postanowiliśmy zabawić się w zabawę, czyli wytypować kilka najważniejszych rzeczy, które wydarzą się nadchodzącym roku. Przepytaliśmy kilku sympatyków portalu Bliżej Prawdy i oto co prorokują jako stan na grudzień 2016:

 1. Będziemy mieli nową Konstytucję / będziemy blisko uchwalenia nowej Konstytucji.
 2. Część osób związanych ze służbami utraci stanowiska w wyniku afery związanej z inwigilacją dziennikarzy.
 3. Wyjście Wielkiej Brytanii zapoczątkuje rozpad Unii Europejskiej, choć ta ostatnia raczej w nadchodzącym roku się nie rozpadnie.
 4. Rząd PiS będzie nadal zadłużać Państwo.
 5. Niemcy osłabią swoją pozycję w Europie pod wpływem polityki pro imigracyjnej prowadzonej przez Kanclerz Merkel.
 6. Wróci normalność w sferze obyczajowej. Gender i inne lewicowe brednie znikną z przestrzeni debaty publicznej w Polsce.
 7. Jak w tytule: Gazeta Wyborcza będzie jeszcze wychodzić, ale jej nakład zmaleje. Przewidujemy, że GW wróci do swoich początków gdy była kilkustronicowym dziennikiem. Tym razem sprzedaż nie przekroczy 80 tys. egzemplarzy.
 8. Co najmniej kilku posłów Platformy Obywatelskiej zamieni ławy sejmowe na ławę oskarżonych.
 9. Otwierane w 2016 lotnisko w Szymanach zbankrutuje lub będzie blisko ogłoszenia bankructwa.
 10. Ruszy proces Bronisława Komorowskiego (redaktor Wojciech Sumliński oskarżający byłego prezydenta o bliskie związki z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi i prowadzoną przez nich działalnością o charakterze przestępczym został decyzją sądu uniewinniony).
 11. Komitet Obrony Demokracji przestanie istnieć. Niezostanie śladu po inicjatywie, która rozgrzewała Polaków pod koniec 2015 roku. Za sprawą kompromitacji alimenciarza Mateusza Kijowskiego i marginalizacji wpływu lewicowych mediów takich jak Gazeta Wyborcza – KOD przepadnie tak samo szybko jak się pojawił.
 12. Ryszard Petru straci poparcie mediów, przestanie brylować na antenach większości mediów. Być może popierać go będą dogorywająca GW i TVN.
 13. Partia KORWiN będzie pomijana i marginalizowana w przekazie medialnym głównych stacji TV i radia w takim samym stopniu lub bardziej niż za czasów Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z zasadą wyznawaną przez p. Jarosława Kaczyńskiego: nie może istnieć żadna partia na prawo od Prawa i Sprawiedliwości.
 14. W sejmie zniknie klub parlamentarny PSL, część z posłów przejdzie do PiSu a część do Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Jakie są Państwa przewidywania odnośnie nadchodzącego 2016 roku? Co takiego wydarzy się / zmieni się w Polsce i na świecie? Czekamy na opinie w komentarzach.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz