Czy rozpoczynający się Synod będzie przełomem?

Na zdjęciu: Plac św. Piotra. Watykan.

Najważniejszą kwestią rozpatrywaną przez rozpoczynający się w Rzymie Synod hierarchów Kościoła Katolickiego jest wsparcie i umocnienie rodzin. Instytucja małżeństwa i nierozerwalnie związanej z nią rodziny (jako związku kobiety i mężczyzny) to obiekt nieustannego ataku środowisk lewicowych. Gender i inne ideologie mające za zadanie rozmiękczenie tradycyjnego systemu wartości, a co za tym idzie: zagładę cywilizacji łacińskiej, zakorzenionej i czerpiącej swą siłę witalną z Chrześcijaństwa, wkraczają niepostrzeżenie na teren, który był do tej pory ostoją normalności: Kościół Katolicki. Czy rozpoczynający się Synod przeciwstawi się tym tendencjom?

Najważniejszym wydarzeniem liturgicznym podczas Synodu będzie pierwsza w historii wspólna kanonizacja małżonków – bł. Ludwika i bł. Marii, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus co w naturalny sposób podkreśla rangę tematu rodziny dla rozważań zebranych w Rzymie hierarchów.

Portal Polonia Christiana (PCh24.pl) wraz ze Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej imienia księdza Piotra Skargi przygotował specjalny film o kryzysie wewnątrz Kościoła i przewidywaniom związanym z Synodem. Najważniejszym wątkiem filmu jest stanowisko niemieckich organizacji świeckich oraz niemieckich biskupów Kościoła wzywające do przeprowadzenia daleko posuniętych „reform”, polegających na odejściu od nauczania Chrystusowego i tradycji Kościoła. Proponowane zmiany nie dotyczą jedynie rozwodników żyjących w nowych związkach, ale także katolickiego stanowiska wobec homoseksualizmu, antykoncepcji, diakonatu i „kapłaństwa” kobiet.

W filmie wypowiadają się między innymi kardynał Raymond Leo Burke, arcybiskup Jan Paweł Lenga i biskup Athanasius Schneider oraz profesor Grzegorz Kucharczyk. Polecamy serdecznie:

Źródło: PCh24.pl

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz