Exposé Beaty Szydło: „Koniec z arogancją i pychą władzy”

Według doniesień medialnych w środowym exposé Beaty Szydło główny nacisk miał być położony na gospodarkę i rozwój oraz kwestiach bezpieczeństwa. Czy po latach degrengolady w wykonaniu Platformy Obywatelskiej czeka nas powrót do normalności w sferze światopoglądowej? Premier zapowiedziała między innymi wprowadzenie do szkół klasycznego kanonu lektur do szkoły… Ekonomicznie na pewno czeka nas skręt w lewą stronę, wystarczy wspomnieć projekt numer jeden, czyli zasiłek na dzieci oraz wprowadzenie podatku od supermarketów… Jedynym pocieszeniem będzie poniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych… O czym mówiła dziś pani Premier?

Exposé Beaty Szydło 2015 – najważniejsze punkty:

 1. 500 zł na dziecko (drugie w każdej rodzinie, oraz w rodzinach biedniejszych także pierwsze dziecko)
 2.  Powrót do „starego wieku emerytalnego” (65 lat dla mężczyzn i 60 da kobiet)
 3. Poniesienie kwoty wolnej od podatku do 8000 zł
 4. Obniżenie podatku CIT do 15 %
 5. Podniesienie stawki minimalnej do 12 zł za godzinę
 6. Wprowadzenie podatku od supermarketów i banków
 7. Uszczelnienie systemu poboru podatku VAT
 8. Cofnięcie reformy: o przymusie szkolnym dla sześciolatków (dobrowolność wyboru wieku szkolnego)
 9. Likwidacja gimnazjów
 10. Bezpłatne leki od 75 roku życia

Co jeszcze powiedziała Premier Beata Szydło?

Exposé rozpoczęło się od wzmianki o zamachów terrorystycznych w Paryżu. Premier powiedziała, że Polacy nie zgadzają się na zaistniałą sytuację, dlatego współpraca z Państwami europejskimi w zakresie walki z terroryzmem będzie jednym z priorytetów nowego Rządu.

„Po pierwsze rozwój, po drugie rozwój, po trzecie rozwój…” – tak Premier Szydło podsumowała program gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości.

„Koniec z arogancją i pychą”

Beata Szydło skrytykowała koszt budowy autostrad w Polsce i sposób ich budowania podczas rządów Platformy Obywatelskiej oraz sposób wydawania środków, które Polska odzyskuje ze wspólnego budżetu w Unii Europejskiej.

„Polska rodzina jest bardzo ważna” Budowa mieszkań czynszowych, przedszkoli („bezpłatnych” dla rodzin biedniejszych). Premier Szydło zapytała posłów Platformy Obywatelskiej czy nie jest wstydem, że Państwo odbiera dzieci rodzicom tylko dlatego, że dochody rodziny są zbyt niskie…

Więcej Państwa w Państwie… Beata Szydło zapowiedziała wsparcie Państwa dla wsi. Powrót bibliotek na wsi.

Czego zabrakło w Exposé?

Jasnej deklaracji w sprawie braku zgody na przyjmowanie Nielegalnych Imigrantów, których przyjęcie nakazuje nam Unia Europejska. Premier Szydło wspomniała jedynie o tym, że problem uchodźców dotyczy Państw Europy zachodniej, które same wywołały problem napływu wyznawców Islamu do UE oraz terroryzm z nimi związany.

Komentarze polityków:

Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL):

„Kiedy 500 zł na dziecko? Zabrakło dat wprowadzenia reform”.

Ryszard Petru (Nowoczesna):

„50-55 miliardów rocznie: koszt reform zapowiadanych przez p. Szydło”. Pan Petru straszył także: „cofnięcie się do starego wieku emerytalnego oznacza niższą emeryturę dla kobiet, ponieważ będą one krócej pracować”.

Ewa Kopacz (Platforma)

Finanse publiczne będą systematycznie psute… Jestem ciekawa jak zareaguje giełda na wystąpienie Beaty Szydło. W ciągu ostatnich 8 lat dbaliśmy o Polską rodzinę, bardzo poważnie dbaliśmy o rodziny… Propozycje PiS to rozdawnictwo. 

Janusz Korwin-Mikke (Partia KORWiN) skomentował skład Rządu jeszcze przed exposé.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

9 wypowiedzi czytelników: “Exposé Beaty Szydło: „Koniec z arogancją i pychą władzy”

 1. Socjalizm tak wypaczenia nie.To jest mój Kraj ale nie moje Państwo.PIS to pobożni socjaliści,którzy nie znają podstaw naszej wiary , w szczególności 10 przykazań.

 2. Kilka zmian jest dobrych, cofnięcie platformerskiej reformy wieku szkolnego czy likwidacja gimnazjów i powrót Murzynka Bambo do grona bohaterów szkolnych lektur, ale zgodzę się ze Sławkiem, że socjalizm było czuć szczególnie gdy p. Szydłowa mówiła na tematy gospodarcze: „Państwo będzie rozwijało gospodarkę…”. Im mniej Państwa w gospodarce tym lepiej się ona rozwija, więc propozycje PiS oznaczają, że gospodarka będzie się ZWIJAĆ a nie rozwijać.

 3. Ja naprawdę liczę na to że oni zaczną marnować pieniądze na potęgę aż zabraknie im na wojsko i policję (o całej reszcie tej tzw. „administracji” nie wspominając)… To jest obecnie jedyna droga do tego by ludzie w końcu zobaczyli czym jest rozdawnictwo i rządy socjalistów. Bez spektakularnej klęski środowiska PIS nie ma szans na to żeby Polacy zaczęli myśleć inaczej… Dopiero komunikat z ZUSu/ministerstwa/(wstaw dowolną nazwę komórki państwowej) „nie mamy dla Ciebie pieniędzy” przemówi „większości” do rozumu i zakończy się objawieniem skąd się biorą pieniądze w państwowej kasie.
  Czego sobie i innym wolnościowcom życzę

  1. Nie no. Nie będę do tego przykładał ręki (ani niczego innego :) ) po prostu mówię o skutkach jakie z tej polityki będą. Tu nie trzeba w niczym „pomagać”. Tę władzę spotka zasłużona kara za skrajnie nieodpowiedzialną politykę o ile pójdą tą drogą jaką deklarują.

 4. Zobaczcie jakie mają tempo. Podoba mi się. Niepokoi mnie tylko proamerykanizm(prożydostwo) Macierewicza, Waszczykowskiego. Ponadto zaczynają otwierać się na Białoruś i to mi się podoba. Krytyka wszystkiego co robią jest fałszywa. Za każdą władzę trzeba się modlić – takie są zasady katolicyzmu, ponieważ każda pochodzi od Boga. Czy my to robimy? Wiecie, że Węgrzy modlą się za swój kraj Różańcową Krucjatą za Ojczyznę już od lat? Pora wyciągnąć wnioski. Sama wolność nie wystarczy, bo się przerodzi w samowolę a to cuchnie masoństwem

  1. Zgoda Panie Romanie , trzeba modlić się za Naród Polski,by wreszcie zrozumiał,że socjalizm i demokracja to zguba dla państwa i narodu.Tak -władza pochodzi od Boga,więc módlmy się aby Bóg szybko odebrał władzę wszelkiej maści socjalistom.Wolność człowieka też dana jest od Boga i nikt nie może jej odbierać.

  2. Co do tempa Romanie to nie ma ono znaczenia jeśli zmiany jakie się wprowadza są złe i nieodpowiedzialne. Liczy się bowiem efekt a nie szybkość czy zdecydowanie. Kryminaliści też zawsze działają szybko i zdecydowanie czyż nie?
   Zwrócić należy uwagę na to że Pan Duda właśnie „ułaskawił” przestępcę i to z naruszeniem konstytucji (zanim sąd zdążył zamknąć sprawę). Postawił się w roli sędziego i uważa się za niemal Boga, bo do tego sprowadza się precedens ułaskawiania kogo się chce z racji „osobistego poczucia sprawiedliwości” i to w dowolnym momencie postępowania przed wymiarem sprawiedliwości. Wyszedł z tego bubel że dopuszczalne jest ułaskawienie nawet po wniesieniu aktu oskarżenia – to bardzo niebezpieczna możliwość. Jeśli ktoś wierzy że to tylko taki jednorazowy wybryk, który nie przyniesie w przyszłości zgubnych skutków jako nowa „legalna” praktyka ten musi być co najmniej naiwny,
   Władza pochodzi od Boga to prawda – ale ważniejsza od władzy jest prawda i sprawiedliwość. Jeśli władza działa po trupie jednego bądź drugiego, to automatycznie traci swoją boską legitymację. Nie chcę krakać ale nie wygląda to dobrze. Kaczyński to nie Orban, więc nie ma co ich porównywać. My jeszcze musimy poczekać (i wymodlić) swojego męża stanu. Najlepiej króla. Pozdrawiam

Dodaj komentarz