Frekwencja wyborcza wyższa niż 4 lata temu

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza frekwencja do godziny 12-stej w wyborach parlamentarnych 2015 wyniosła 16,47 %. To wynik znacznie wyższy niż cztery lata temu o tej samej godzinie. O analogicznej porze w wyborach 2011 frekwencja wynosiła około 10 %.

W dzisiejszym głosowaniu najaktywniej uczestniczą mieszkańcy  Białegostoku – 21,13 %, najniższa frekwencja jest obecnie w Sosnowcu – 15,14 %. Województwo małopolskie z 20,10 % prowadzi w kategorii województw, lubuskie jest na ostatnim miejscu – obecnie głosowało tam 12,93 %.

Przypomnijmy: niska frekwencja może się odbić na wyniku mniejszych partii, które balansowały do tej pory na granicy progu wyborczego. Czy te 11 % niezdecydowanych (o czym mówiły sondaże przedwyborcze podane przed rozpoczęciem ciszy wyborczej) namyśliły się w ostatniej chwili i zagłosują dziś? Jeśli tak, to tylko potwierdzi się opinia o przypadkowości wyników głosowań, ale cóż podobno mamy demokrację – ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem może przegłosować jednego profesora uniwersytetu.

Źródło: PAP.PL

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz