KORWiN jednak poza Sejmem

Po horrorze wyborczym, trwającym nieco ponad dobę Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że partia p. Janusza Korwin-Mikkego nie uzyskała należnej 5 % sumy głosów i znalazła się poza Sejmem. Wynik 4,76 % to najgorszy z możliwych scenariuszy dla tej formacji. Zdecydowanie łatwiej byłoby zrozumieć niższy wynik, a nie sytuację, w której przegrywa się tak ważną batalię o mały włos.

Sejm przyszłości?

Partia KORWiN to zdecydowanie opcja dla ludzi młodych, którzy nie zdążyli jeszcze przesiąknąć socjalistycznym myśleniem. Grupa wyborców 18-29 lat najsilniej ze wszystkich grup społecznych rozumie potrzeby zmian i powrotu do normalnego systemu funkcjonowania państwa. Dlatego tak licznie głosuje na ugrupowanie opowiadające się za likwidacją nieefektywnych podatków, zmniejszenia biurokracji, likwidacji ZUS, dotrzymywaniu umów społecznych (czyt. przywrócenie wieku emerytalnego sprzed reformy–rabunku dokonanej przez Platformę Obywatelską), jest za obniżką podatku VAT (co spowoduje większe wpływy do budżetu państwa), sprzeciwia się zadłużaniu Polski…

Długo można by wymieniać postulaty, które są na liście priorytetów KORWiNy, a które niezbędnie należy wprowadzić jeśli chcemy żyć w wolnym kraju. Ludzie starsi niestety nie są gotowi na konieczne zmiany. Swoje poglądy opierają na tym co mówi „telewizor”, ale temu nie należy się dziwić. Lata indoktrynacji (najpierw przez propagandę PRL, potem przemysł medialny III RP) zrobiły swoje. Zdolność do myślenia nie jest najmocniejszą stroną dzisiejszego społeczeństwa. Szkoda, głównie ze względu na tych Polaków, którzy jeszcze się nie urodzili a już są zadłużeni po uszy przez swoich rodziców, dziadków i pradziadków.

Drodzy Państwo na pewno światełkiem w tunelu dla idei wolnościowych są ludzie młodzi. To oni, już niedługo (5-10 lat – gdy zbankrutuje III RP), będą musieli dźwigać Polskę z kosmicznego zadłużenia, ale po tym jak głosują w tej chwili (patrz: grafika poniżej. Aż 72 mandaty poselskie dla Partii KORWiN. 16,8% wśród osób pomiędzy 18 a 29 rokiem życia i 21,3% wśród uczniów i studentów.) widać, że wiedzą co oznacza dalszy duopol partyjny PO- PiS.

sejm przyszłości grafika 2015

Co nam pozostaje po tych wyborach?

To samo co robiliśmy do tej pory. A mianowicie: tłumaczyć,że:

– dobrobyt bierze się z pracy a nie z dotacji

– Rząd nie ma swoich własnych pieniędzy. Więc jeśli obiecuje komuś 500 zł to innemu musi zabrać 700 zł (urzędnik pobierający podatek kosztuje i wydający pobrane środki też)

– lepiej od urzędników wiemy w co inwestować pieniądze

– prywatna służba zdrowia jest tańsza bo nie trzeba utrzymywać ministerstwa zdrowia, kas chorych i lekarzy… W prywatnej klinice płacimy tylko za usługi, etc.

Tych tematów do tłumaczenia jest cała masa. To cały system wartości, którego nie sposób streścić w dwóch zdaniach. Prosimy zatem byście jak najczęściej zaglądali zatem na portal Bliżej Prawdy, na którym będziemy starali się poruszać jak najwięcej wartościowych i ważnych tematów.

Z punktu widzenia portalu władza PiS i obecność w Sejmie ugrupowań w stylu PO i PSL to znak, że absurd dalej będzie się szerzył, a zatem będzie o czym pisać.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz