Kto finansuje KOD?

Czym charakteryzuje się oddolny ruch społeczny? Tym, że jego sympatycy jak i organizatorzy w akcie spontanicznej potrzeby organizują się przynosząc to co każdy ma pod ręką. Mamy tu na myśli flagi, ręcznie robione banery z napisanymi hasłami, które wyrażają postulaty zebranej grupy osób. Czym charakteryzuje się rzekomo spontaniczny Komitet Obrony Demokracji (w skrócie KOD)? Tym, że od samego początku lansuje go Gazeta Wyborcza i inne media głównego nurtu zanim jeszcze Komitet zyskał popularność wśród ludzi. Oraz, że na manifestacje dowożone są nowe flagi i transparenty. KOD jest jak nasi współcześni celebryci: jest znany z tego, że jest znany. Cała sytuacja przypomina trochę powstanie partii .Nowoczesna Ryszarda Petru: zanim jeszcze sam Petru założył jakąkolwiek partię to już sondażownie badające preferencje wyborcze dawały mu 7 % poparcia. Gdyby takie rzeczy działy się w Afryce to pewnie z wyższością komentowalibyśmy: ach tak, murzynami łatwo manipulować. Niestety mówimy o Polsce i to my jesteśmy w tej chwili murzynami, którymi ktoś steruje.

Kto sponsoruje Komitet Obrony Demokracji?

Dziennikarze Gazety Polskiej nakręcili materiał z protestu KODu 12.12.2015, na którym szczególne zainteresowanie powinien budzić początek: widać grupę działaczy Komitetu Obrony Demokracji (są wśród nich działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej, która widocznie nie może pogodzić się z utratą władzy i podburza tłum przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi), działacze wyciągają z bagażnika nowe flagi. Na filmie widzimy flagi Polski, UE, i z logo KODu. Najbardziej dziwi nas ich ilość. To scena dość niespotykana jak na ruch, który spontanicznie formuje się za pomocą profilu na Facebooku jak opisuje go niezawodna Gazeta Wyborcza. To wszystko wygląda na profesjonalnie prowadzoną akcję marketingową. Pytanie tylko kto ją sponsoruje? Rzymianie mawiali: is fecit cui prodest – zrobił ten kto skorzystał. Kto korzysta na krzykaczach z KODu? Może Petru i jego szalupa ratunkowa tonącej Platformy Obywatelskiej?

Portal Niezależna.pl podaje, że pieniądze wykłada pompowany przez media Ryszard Petru. Jeśli to prawda, to wypada zadać pytanie: skąd p. Petru ma pieniądze, kto go sponsoruje? Znając odpowiedź będziemy wiedzieć czyje interesy reprezentuje anty-Polska partia .Nowoczesna.

To, że KOD tak silnie promuje Gazeta Wyborcza powoduje, że w grupie wsparcia „obrońców demokracji” znalazło się wiele osób, które nie do końca rozumieją istotę obecnego sporu politycznego. Od dawna wiadomo, że czytanie Wyborczej wpływa na zanik zdolności samodzielnego myślenia.

Dziwi Państwa ton wypowiedzi pani przedstawionej na filmie: „zobaczyłam, że KOD ma już 13380 fanów i się zapisałam”? Nic dziwnego, Wyborcza po założeniu konta KOD na Facebooku piała z zachwytu w podobnym stylu:

„Dziś mija 48 godzin od założenia na Facebooku grupy Komitet Obrony Demokracji. Godzinę temu miała 3,6 tys. członków. Teraz ma ich już ponad 3,7 tys. Przybywa ich więc około stu na godzinę” – czytamy na łamach „Gazety Wyborczej”. (źródło)

Redakcja z Czerskiej po miesiącu rządów PiSu pisała: KOD to spontaniczny ruch, który powstał w odpowiedzi na zawłaszczanie państwa przez PiS. (źródło)

KODem oficjalnie zawiaduje p. Mateusz Kijowski, który po 8 latach degrengolady i rozkradania Polski przez PO wyjaśnia powody swojego działania w Komitecie Obrony Demokracji:

Boję się, że Polska straci mnóstwo czasu, że zamiast ją rozwijać i ulepszać, zburzymy wszystko i będziemy budować od nowa. Szkoda by było. 

 Przeciwko czemu protestuje Komitet Obrony Demokracji?

Wedle tego co głosi oficjalna propaganda: KOD protestuje przeciwko łamaniu demokracji w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość. Jednakże protestując przeciwko demokratycznie wybranej władzy (KOD) sam siebie ustawia jako ruch anty-demokratyczny. Jeśli weźmiemy pod uwagę jeden z ważniejszych powodów, dla których Komitet Obrony Demokracji  wyprowadził ludzi na ulicę: spór o Trybunał Konstytucyjny – to widać wyraźnie, że KOD bazuje na ignorancji i niewiedzy obywateli III RP. W czerwcu 2015, gdy rządząca ówcześnie Platforma Obywatelska łamała prawo wybierając sędziów Trybunału Konstytucyjnego to nikt z dzisiejszych „obrońców demokracji” nie rwał szat i nie obawiał się jakiejkolwiek dyktatury…

Socjolog dr Tomasz Żukowski zauważa, że powodem protestu KODu jest to, że naruszono poczucie wyższości pewnej grupy ludzi.

Oni protestują nie dlatego, że PiS źle rządzi, bo PiS tak naprawdę – z ich perspektywy – jeszcze nie zaczął rządzić. Kwestia Trybunału jest ważna systemowo. Dla zwykłych ludzi nie jest ważna. Oni tak naprawdę zaniepokoili się tym, że zostało naruszone coś ich. Część protestuje dlatego, że może coś stracić – w sensie wpływu na władzę – ale to tylko mniejszość, elity. Ale co powoduje zwykłymi ludźmi – na pewno wspólne tożsamości np. rodzinne czy inne. Duża część ludzi protestuje dlatego, że zostało naruszone ich poczucie wyższości. Dostali od poprzedniej władzy poczucie wspólnoty w wyższości. Co prawda nie mamy wiele, ale jesteśmy ważniejsi od tych strasznych moherów, bo jesteśmy po stronie, która wygrywa. (źródło portal wPolityce.pl)

Rewolucjoniści z KODu:

W Gazecie Wyborczej pojawiła się lista obraźliwych słów, proponowanych demonstrantom. Stworzył ją główny ideolog KODu „redaktor” Piotr Pacewicz, który jest najlepszym w Polsce specjalistą od rewolucji. W 1983 roku wydał książkę o rewolucjach społecznych.

Na stronie 75 jego książki znajdujemy taki oto cytat:

Bardzo ważnym elementem rewolucji jest pozbawienie prawomocności ładu społecznego, a to wymaga wspólnoty w negacji, co wydaje się odgrywać ogromną rolę, zwłaszcza w fazie prerewolucyjnej i w pierwszych fazach rewolucji. 

Poniżej fragmenty tekstu opublikowanego w Gazecie Wyborczej a napisanego przez rewolucjonistę Pacewicza:


„Co krzyczeć w sobotę? „Przepraszajcie i spadajcie!”, „Oddaj księżyc, zabierz Dudę!”… i wiele innych propozycji [SUBIEKTYWNY PORADNIK] Piotr Pacewicz

Mam nadzieję, że KOD, czy raczej KOD-y w całej Polsce (i kilka na uchodźstwie) wybierają już hasła na sobotę. Dobrze byłoby sobie pośpiewać „Jeszcze Polska nie zginęła”, a potem gromko zawołać TU JEST POLSKA!

Właściwe stają się hasła ostre: OKUPANCI! (inspirowane felietonem Wojtka Maziarskiego), KRADNĄ POLSKĘ!, OSZUŚCI! Można też dokonać wrogiego przejęcia hasła: ZŁODZIEJE! Trafione w punkt wydaje się też PARANOJA, MUSI ODEJŚĆ!

Poważnie bym się też zastanawiał nad PRECZ Z KOMUNĄ!, bo ta analogia – choć tylko częściowo trafna – ma moc.

Oto Kompletna Lista Okrzyków i Haseł z 12 grudnia. Moja pierwsza lista 37 rozrosła się, dzięki FB i czytelnikom/czytelniczkom „Wyborczej” do 73!

BAZOWE (12)

Konstytucja!
Demokracja!
Państwo prawa!
Niezawisłość Trybunału!
(z innej bajki) Hańba!
Państwo prawa, wielka sprawa!
Państwo prawa, nie zabawa! (Jan Król)
Mamy prawo do prawa!
Nie ma wolności bez praworządności! (Ewa Kulik)
(historia kołem się toczy) Precz z komuną! (Jarek Hyk)
(słodko-kwaśne) Przeżyliśmy komunistów, przeżyjemy pisfaszystów! (Artur Kubanik)
Pokonaliśmy komunizm, pokonamy kaczyzm! (Obywatel_leming) 

CHARAKTERYSTYKA POSTACI (11)

Marionetka! (w przegadanej wersji – Marionetka Kaczyńskiego!*)
Sługa Kaczora! (też na melodię sportowej pieśni „Nic się nie stało”)
Dziki lokator!
Precz z Kaczorem dyktatorem!
(prostackie) Ziobro ma laptopa, a Jarosław kota!
Duda, jesteś tylko kotem prezesa! (Piotr Goldstein)
(psychologizujące) Mszczą się ludzie mali, nie powyrastali! (bratek)
Dość żenady, nie dacie rady!
„Andrzej Duda się nie udał!” (Artur Kubanik)
Kaczorek – dyktatorek! (Krzysztof Król)
Podpis pod portretem prezesa: „13 grudnia spałem do południa” (Artur Kubanik)

INTERWENCJE (10)

Drukuj ten wyrok, Beata!
Kraków przeprasza za Dudę, Ziobrę i Gowina!
(pesymistyczne) Póki można, chodźcie z nami!
(sado-maso) Beata, trzeba ci bata! (Alicja Mikołajczyk)
(okrutne) Wyrwać Kempę z korzeniami! (Artur Kubanik, Elżbieta Mielczarek)
(pierwsze z serii „zamiana”) Ukradłeś księżyc, zostaw konstytucję! (Małgorzata Sikorska)
Zostaw Polskę, masz już księżyc! (Beata Geppert)
Zabierz Dudę, daj nam kota! (Jacek Kozłowski)
Jarosław, masz już księżyc, zostaw Trybunał! (Ewa Kulik)
Oddaj księżyc, zabierz Dudę! (Artur Kubanik)

POŻEGNANIE (11)

Andrzej Duda musi odejść!
(odgrzewane) Spieprzaj, dziadu!
(niegrzeczne) Precz z Pałacu, ty pajacu!
(niegrzeczne) Szydło do wora! (korekta: „do worka”)
Najwyższa pora pogonić Kaczora!
(uogólniające) Przepraszajcie i spadajcie!
Polska wolna od Kaczora!
Jarosław, Polskę zostaw! (ks)
Andrzej Duda, precz z Warszawy! (Oregon 7)
Kaczka na taczkę! (Alicja Mikołajczyk)
Piss off! (alexkar)

PRZECIWSTAWIENIA (10)

(kreatywne) Saska Kępa, nie Beata!
Demokracja od Dudy strony!
Państwo prawa, nie Jarosława!
(zawiłe) Nie prezesa, państwo – prawa!
Wasze Radio Maryja, nasza Wikipedia!
Nie prezesa, nasza Polska.
Szydło do szycia, Polska do życia (helion3)
Orzeł tak, kaczka nie! (aaa)
Nieważne są wasze miesiączki, ważne są nasze bolączki” (transparent, Magda Środa)
Nie bijemy dziennikarzy (Tomasz Świderek)

GPS (6)

Saska przeprasza za Kempę (Agnieszka Wilczek, Piotr Goldstein)
Tu jest Polska!
No pasaran!
Nie Budapeszt, lecz Warszawa (też w wersji pożegnań – Do Budapesztu!)
Kto nie skacze, ten jest z PiS-em (też w wersji – z Dudą)
Podejdź do płota (Michał Czernow – przed Pałacem)

PROGNOZY (8)

(sugestywne) Andrzej Duda, to się nie uda!
Demokrację obronimy!
Przyjdzie pora na Kaczora!
Andrzej Duda przed Trybunał!
Za cztery lata czeka ich krata (Artur Kubanik)
Prezydentura minie, hańba zostanie (Asia Cieślak)
Jest nas dużo, będzie więcej (Martyna Zimniewska)
Za pięć stów nas nie kupicie (Krzysztof Powolny)

W TROSCE O ZDROWIE PSYCHICZNE (4)

Paranoja musi odejść!
Macierewicz do szpitala! (też w wersji – do lekarza!)
(poetyckie) Antoni, Antoni, ręce precz od broni! (Djsalc)
(warszawskie) Kaczorek do Tworek!

NAUKOWE (1)

Andrzej Duda, oddaj dyplom!”


Proszę zwrócić uwagę jak p. Pacewicz profesjonalnie zawiaduje swoimi ludźmi. Tu nie ma mowy o spontaniczności. Ta akcja jest prowadzona przez profesjonalistę i ma na celu zdestabilizowanie sytuacji w kraju. Pytanie tylko za czyje pieniądze dzieje się to wszystko? Jak wiadomo Gazeta Wyborcza traci grunt pod nogami. Pisał o tym niedawno „kierownik” rewolucji KODu Piotr Pacewicz:

Sytuacja „GW” jest finansowo trudna, a może być jeszcze gorzej, bo przeciwnicy będą kombinować. Tych, którzy nie mogą przeczytać, bo nie mają prenumeraty Wyborczej.pl proszę: wykupcie prenumeratę, bo w ten sposób też bronicie demokracji. Serio, sytuacja „GW” jest finansowo trudna, a może być jeszcze gorzej, bo przeciwnicy będą kombinować. Panuje przekonanie, że „Wyborcza” i Agora to potęga finansowa. Tymczasem sprzedaż papierowej „Wyborczej” spadła w XXI wieku ponad dwukrotnie (!), reklam jest (pip) razy mniej, a duże czytelnictwo w sieci nie przynosi dochodu, bo ludzie uważają, że „jak w sieci to za darmo”. Redakcja jest znacznie zredukowana, zarobki ograniczone, pracują jak wściekli. Nie mam w tym apelu osobistego interesu, nie jestem już zatrudniony w „GW”. (źródło)

Odpowiedź znajdujemy na portalu AmerBroker.pl. Jak się okazuje „spontaniczny” ruch KOD ma tego samego sponsora co ukraiński Majdan – p. Jerzego Sorosa, żydowskiego finansistę.

Soros daje 150 mln na walkę o demokrację w Polsce!

Soros mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji. Program ma budżet o wartości 150 mln złotych i jest już realizowany poprzez finansowanie ze środków tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego.  O dofinansowanie z ostatniej puli dotacji mogły ubiegać się wszystkie liberalno-lewackie organizacje pozarządowe walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, rasizmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów, FEMEN, LGBT i wspierające politykę multikulti.

Wszelkie wzmianki o tym, że KOD przeciwstawia się dyktaturze PiSu to zwykła zasłona dymna, chodzi o dalsze kolonizowanie naszego kraju za pośrednictwem partii takich jak PO czy jej nowoczesna odsłona (.Nowoczesna Ryszarda Petru, ucznia p. Leszka Balcerowicza).

Jerzy Soros jest znany z bardzo aktywnego wspierania tzw. programu Balcerowicza. W ostatnich dwóch latach skupił prawie 30 % koncesji na eksploatację gazu łupkowego w Polsce.

Kim jest Jerzy Soros?

Soros amerykański bankier żydowskiego pochodzenia ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Przez środowiska GW i TVN lansowany jest zgoła odmiennie – jako wielki wirtuoz inżynierii finansowej i dobrotliwy, postępowy filantrop. 

Według niezależnych mediów jego fundacje sponsorują druki map pokazujących szlaki wędrówek dla nielegalnych imigrantów do Europy. Według informacji publikowanych w austriackiej prasie które to media cytują słowa oficera austriackich służb ten człowiek wielkiego serca tak bardzo przejął się losem uchodźców, że jest podejrzewany o to, że wspólnie z innymi grupami amerykańskich bankierów finansuje przerzut uchodźców do Europy.

Kto tworzy KOD?

Ciekawe jest też kogo skupia Komitet Obrony Demokracji, są wśród nich także reprezentanci poprzedniego reżymu tacy jak p. Marek Barański, prezenter Dziennika Telewizyjnego w czasie Stanu Wojennego. Jak podaje Wikipedia:

Marek Barański podczas stanu wojennego prezentował felietony popierające władze PRL i krytykujące opozycję. 

Poza kadrą wywodzącą się z PRLu (interesujące może być to, że KODowcy za radą głównego ideologa Piotra Pacewicza z Gazety Wyborczej krzyczą podczas swoich marszy hasło: Precz z Komuną) w KODzie znajdziemy stałych „eventowców” Platformy Obywatelskiej, których znamy między innymi z kampanii prezydenckiej p. Bronisława Komorowskiego. Ciekawe zestawienie członków KODu przedstawił portal ŻelaznaLogika.net, skąd dowiedzieliśmy się na przykład, że p. Mateusz Kijowski jeden z liderów „spontanicznej” akcji KOD wizytował w Sejmie Klub Nowoczesna Petru. Zupełny przypadek.

Kolejne doniesienia na temat sympatyków KODu mogą szokować. Do akcji „obrony demokracji” przyłączył się także oczerniający Polaków p. Jan Tomasz Gross. Przypomnijmy ostatnie „odkrycie Grossa na temat Polaków:

Polacy byli nie bez racji dumni z oporu, jaki stawiali nazistowskim okupantom, ale faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców.

Teraz ten pan broni nas przed nami samymi. Jego poparcie dla KODu powinno wystarczyć za dowód jak bardzo anty-polska jest cała akcja z Komitetem Obrony Demokracji.

PODZIEMNA.TV o KODzie:

Witold Gadowski o KOD:

Logo KODu

Portal Pch24.pl zauważa, że logo KODu nie jest przypadkowe. Nie od dziś wiadomo, że Komitet Obrony Demokracji broni niemieckiej racji stanu a nie demokracji.

kod

Czy w znaczku Komitetu Obrony Demokracji widzę wkomponowaną flagę II Rzeszy? No chyba, że mi się zdaje.

Otto von Bismarck i Wilhelm chyba poczuli się docenieni… Krótki cytat z „żelaznego kanclerza”:

 „Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Mam wielką litość dla ich położenia, ale jeżeli chcemy istnieć, to nie pozostaje nam nic innego, jak ich wytępić”.

Flaga Cesarstwa Niemieckiego powstała z połączenia flagi Królestwa Prus (czarno-biała) oraz barw flag hanzeatyckich (czerwień i biel).

Kolorystykę flagi Cesarstwa Niemieckiego zastosowano również w sztandarze NSDAP i jednocześnie późniejszej fladze III Rzeszy, co miało nawiązywać do tradycji cesarstwa i stanowić symbol niechęci do Republiki Weimarskiej.

KOD walczy o koryto, nie o demokrację

Na manifestacjach KODu aż roi się od polityków związanych z poprzednim obozem władzy. Nie dziwi nas więc fakt, że  podczas jednej z manifestacji dała się przyłapać żona Bronisława Komorowskiego p. Anna Komorowska. Dzięki zaangażowaniu takich osób widać jakie intencje przyświecają tej grupie. Chodzi o demokrację, ale w specyficznym rozumieniu tego słowa. Czyli oto by rządziła jedynie słuszna opcja polityczna a nie ten, kogo wybierze „głupia” większość.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

43 wypowiedzi czytelników: “Kto finansuje KOD?

 1. „widać grupę działaczy Komitetu Obrony Demokracji (są wśród nich działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej, która widocznie nie może pogodzić się z utratą władzy i podburza tłum przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi), działacze wyciągają z bagażnika nowe flagi. Polskie, UE, i z logo KODu”
  1. Gdzie jest ta grupa działaczy KOD? W tym materiale ich nie widzę. Nikt nie ma kamizelki, naklejki, przypinki KODu.
  2. Gdzie są te flagi KOD w bagażniku, proszę mi je wskazać.

  Jak dla mnie to są działacze PO i tyle, koniec kropka. Oczywiście kto chce niech sobie dorabia do tego dowolną ideologię, ale fakty są faktami. Jest jeszcze druga opcja: to nie PO tylko prawicowi prowokatorzy.

 2. Flagi KODu widać na filmie (1:43). KOD to nie tylko PO, ale cały ten postMagdalenkowy układ oraz Petru i jego świta, która nie jest niczym więcej niż tylko kolejną metamorfozą tej samej grupy

 3. Pytałem wyraźnie. „Gdzie są te flagi KOD w bagażniku?”. W 1:43 pokazywani są już działacze KOD. Artykuł kłamie wprost, ponownie cytuję „działacze wyciągają z bagażnika nowe flagi. Polskie, UE, i z logo KODu”

 4. Pytanie o to kto za tym wszystkim stoi, kto to finansuje itd. to tylko odciaganie uwagi od meritum, czyli przeciw czemu KOD sie zorganizowal. A zorganizowal sie przeciw artorytarnym rzadam PiSu. I nie ma to znaczenia ze wygrali wybory w sposob demokratyczny, bo nawet samodzielna wiekszosc nie daje im prawa do lamania prawa. Po to jest trojpodzial wladzy zeby nikt nie mial pelni wladzy. Ale widac Kaczynskiemu malo.

  1. Gdyby KOD rzeczywiście był inicjatywą oddolną to na pewno nie lansowałby się tam przedstawiciel reżymowych mediów p. Tomasz Lis. To jest zaplanowana akcja sterowana przez tych samych ludzi, którzy od lat ogłupiają masy Polaków.

 5. Wydaje Ci się że to właśnie Ty zrozumiałeś politykę ?
  Ja czuję się patriotą, czuję ogromną dumę z bycia Polakiem,
  żywię szacunek dla powstań narodowych.
  Ale mam inne poglądy niż PiS i narodowcy.
  Dobrze się czuję w gospodarce wolnorynkowej, jestem dobrze wykształcony, uważam, że kwestia wyznania jest prywatną sprawą obywatela. Pragnę rozdziału państwa od kościoła. W sytuacji gdy demokracja jest zagrożona mam prawo protestować. Na tym też polega demokracja. Bo wolność słowa jest jej częścią. Nie czuję się ani zmanipulowany anie nie mam interesu ani nie czuję się zagrożony a jednak protestuję przeciwko łamaniu prawa przez PiS. przeciwko zakusom na dostosowanie konstytucji do własnych ambicji. Bo kocham Polskę. Inaczej niż autor.
  A może to ja mam rację? :-)

  1. @Jurek: czy protestowałeś w czerwcu 2015 gdy PO robiło to co teraz PiS z Trybunałem Konstytucyjnym? Protestowałeś gdy PO nie wykonywało około 50 wyroków tegoż Trybunału? A może prawda etapu była wtedy inna?

   1. A co zrobiło PO w czerwcu? Przedstawiła sowich proponowanych sędziów zgodnie z prawem i zwyczajem, dając wszystkim czas na zapoznanie się z kandydaturami (w przeciwieństwie do PiS)?. Wystawili kandydatów godnych tego urzędu (w przeciwieństwie do PiS)? Tak, wprowadziła w życie ustawę CZĘŚCIOWO niezgodną z konstytucją. Próbowali wprowadzić do Trybunału pięciu sędziów zamiast trzech, do których mieli prawo (co stwierdził Trybunał swoim orzeczeniem 3 grudnia). I to ma być to samo? Czy PO lub KOD teraz krzyczy, że cała piątka powinna wejść do Trybunału? Czy ktoś neguje ten wyrok (oprócz PiS)? PiS stwierdza, że orzeczenie Trybunału to opinia, że Trybunał się myli, że wyrok nie powinien być opublikowany itd.
    Art. 190 ust. 1 Konstytucji orzeczenia TK są powszechnie obowiązujące i ostateczne, a zgodnie z art. 190 ust. 2 Konstytucji – ogłaszanie orzeczeń TK jest konstytucyjnym obowiązkiem i podlega wykonaniu niezwłocznie przez organ do tego zobowiązany, którym jest Prezes Rady Ministrów.
    Czyli NIE MA DYSKUSJI! Prezydent nie przyjmując ślubowań od trzech sędziów wybranych przez PO zgodnie z prawem brnie dalej w tę sytuację. Że było ok. 50 niewykonanych wyroków? Jest kolosalna różnica między niewykonanym wyrokiem, a podważaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli (oprócz PiS) ktoś tak kiedyś zrobił, proszę o przykład. Co do tej ilości niewykonanych wyroków, jak poszukam, to podam ile było wyroków niewykonanych po rządach PiS (jak się nie mylę ok 150, ale potwierdzę to powiem na pewno).

    Naprawdę, nie traktujcie ludzi jak debili, bo taka właśnie retoryka jak powyżej świadczy właśnie o manipulowaniu ludźmi.

    1. Wszystko można zgrabnie wytłumaczyć zwalając winę na innych. Naszym zdaniem PO i PiS są siebie warci w tym całym sporze. Z zaznaczeniem, że to jednak PO rozpoczęło całe zamieszanie naginając prawo w czerwcu. Socjaliści bezbożni i pobożni są siebie warci, niech się szarpią. Ciekawe co z tego dobrego dla Polski wyjdzie.

     1. O. Proszę.
      http://www.instytutobywatelski.pl/24460/komentarze/platforma-respektowala-wyroki-trybunalu

      Taki cytat „Wykonanie wyroku TK polega na zmianie stosownego przepisu w rozporządzeniu lub ustawie. To w okresie rządów PiS z lat 2005-07 zaległości w respektowaniu decyzji TK znacznie wzrosły. I to właśnie rząd PO – PSL postanowił cały proces ulepszyć i przyspieszyć. Przykładowo, już w 2007 r. (a więc na samym początku rządów koalicji PO – PSL) odpowiednio zmodyfikowany został regulamin Senatu. Dzięki wprowadzonym zmianom zaległości w wykonaniu wyroków z czasów PiS spadły z niemal 200 do ok. 20.”

      Teraz pewnie dla odmiany zostanę pro-PO. Niech i tak będzie :) Uprzedzam fakty :)

     2. @Andrzej

      Proponujemy by poszukał pan wiarygodnych źródeł wiedzy. Instytut Obywatelski to Think Thank Platformy Obywatelskiej, wiadomo czym się taka instytucja zajmuje. Rozgrzeszaniem swojego żywiciela. Jak widać na stronie IO kierują nim obecnie syn p. Wałęsy, więc już raczej wszystko jasne.

  2. @Andrzej
   Odpowiedz sobie. Mnie nie musisz. Czy kontynuowałbyś budowę domu zauważywszy w trakcie prac, że ekipa zmajstrowała coś w fundamentach, że w zasadzie to nie bardzo pokrywają ci się osiągi ze zużyciem materiału, że ten dom wygląda ładnie , ale jednak nie jest budowany zgodnie ze sztuką budowlaną. Mając świadomość, że chcesz w nim zamieszkać ze swoją rodziną, że ma być nie tylko ładnie, ale i bezpiecznie…co byś zrobił? Ja wyjaśniłabym wątpliwości i jeżeli to konieczne, należałoby braki i manipulacje naprawić. Chcę mieszkać w domu nie tylko z zewnątrz ładnym ale i bezpiecznym dla jego mieszkańców. To ja bym zrobiła. …Odpowiedz sobie sam w jakim domu-kraju chcesz mieszkać.

   1. Nie muszę , jednak odpowiem. Po pierwsze: ten dom jest już dawno zbudowany, i mieszkam w nim od kilkudziesięciu lat. Podobnie, jak przypuszczam, również Pani. Sąsiedzi na ogół złego słowa na nasz dom nie mówią. I owszem, tam rura pęknie, tu dach przecieka, w piwnicy wilgoć, a wygląd stał się przestarzały i niemodny. Co więc zrobić trzeba, ano remont. To kosztuje, wymaga czasu i pieniędzy. Natomiast zburzenie go do fundamentu z powodu usterek występujących przy normalnym użytkowaniu wygląda chyba na szaleństwo, prawda? Bo wtedy my sami, jak i rodzina nie mamy gdzie mieszkać. Chyba że u sąsiada…

  3. o jakiej mowisz tej amerykanskiej co wprowadzali ja w Iraku , Libi , Bosni -Serbii, Syrii i chca na Ukrainie a moze i w Polsce ? Ja chce by suwerenem w RP byl Narod Polski i on sprawowal wylaczna wladze a nie osoby nie majace narodowosci polskiej i pozmieniane nazwiska na polskie ! tak by Polska Polska byla wolna , niepodlegla i Suwerenna !
   A kostytucje trzeba zmienic bo ta to towarzyszy tworczosc ….

 6. Jakiś nędzny ten sponsor, skoro transparenty są na prześcieradłach i tekturach. Skoro każdy na własny koszt dojeżdza na manifestacje często z innego miasta. Nikt tak jak PIS nie dowozi ludzi autokarami. Takie same flagi? Bo zamawiane często w tych samych miejscach przez grupę znajomych, żeby taniej było. Dużo flag można też dostać w internecie. Na marszach PIS są identyczne Emotikon wink Czasem trafi się profesjonalny baner, bo wśród sympatyków KOD są też ludzie mający firmy reklamowe, drukarnie itp. Za sale wynajmowane na spotkania też ludzie sami płacą. Czasem warto mniej ufac propagandzie prawicowej… wystarczy pogadać z kim kto przychodzi na demonstracje, współpracuje z KOD, wejść na facebooka i zobaczyć jak ludzie sami się organizują albo samemu się wybrać na demonstrację lub zebranie grupy. Polecam.

  1. Pani Beato, główna kasa na te protesty dawana przez sponsora / sponsorów trafia do kieszeni kierownictwa takich ruchów jak ten, o którym pani była łaskawa napisać. Motłoch jest im potrzebny do statystyk i do krzyczenia, państwo z tego nic nie macie, bronicie tylko tego układu, w którym kilku kolesi robi gigantyczne fortuny, ale widać dzięki temu czujecie się lepsi. Bóg osądzi kto miał rację.

 7. A czy ja w końcu mogę dostać odpowiedzi na pytanie zawarte w moim pierwszym komentarzu? Bo na razie wygląda typowo. Odpowiedź jest niewygodna, mamy jawne kłamstwo, więc odpowiedzi nie będzie albo będziecie wykręcać jak się da. „Bliżej prawdy”, dobre sobie. Autor powinien odpowiadać przed sądem za szerzenie kłamstw (przynajmniej w zakresie o który pytam). Bo robicie wodę z mózgu ludziom i potem wierzą w takie bzdury.

  1. Odpowiedzieliśmy Panu dokładnie, widać flagi KODu 1:43 min filmu. Ci rzekomi nie-działacze KODu wysiadający z autobusu w dalszej części naklejają ludziom na kurtki symbole KODu, więc skończ Pan te dyrdymały wypisywać i weź się Pan za wyciąganie wniosków. My tu prowadzimy portal dla ludzi, których myślenie nie jest skażone socjalizmem. Chcesz Pan socjalizm to proponujemy spróbować przenieść się na zachód Europy. Tam euro-socjalizm kwitnie przy asyście multi-kulti.

   1. Nic podobnego. Na pytanie wciąż odpowiedzi nie dostałem. Pytam po raz trzeci. Gdzie. Są. Te. Flagi. KOD. W. BAGAŻNIKU? Po raz trzeci cytat z Waszego artykułu: „działacze wyciągają z bagażnika nowe flagi. Polskie, UE, i z logo KODu”. To raz.
    Dwa. Wystarczy spojrzeć nawet na Wasz materiał i wyraźnie widać, że działacze KODu są łatwi do odróżnienia, mają naklejki z logo, różnie, na plecach, z przodu, na czapkach. Która z osób na początku filmu ma takie? Pytanie padło do jednego z nich, czy są z PO. I tyle. Jak już napisałem na samym początku, do 1:20 mamy grupkę „sympatyków” PO, którzy wyciągają sobie flagi Polski i PO z bagażnika. Dalej mamy wyłożone flagi, naklejki, kamizelki KODu i ludzi z KODu, którzy naklejki rozdają. Gdzie wspólnie obok siebie leżą/stoją flagi PO i KOD? Mówienie „rzekomi nie-działacze KODu” jest wprost śmieszne. To ci panowie czasem również widoczni na filmie w czarnych mundurach z orzełkami na czapkach to też KOD? Bo mają odblaskowe kamizelki? Nie ma ani cienia przesłanki, że ludzie pokazani od początku materiału do 1:20 mają z KOD cokolwiek wspólnego.
    Trzecia sprawa (kolejne kłamstwo). Który z tych z początku filmu komuś coś nakleja? Wyciągnęli flagi, poszli w siną dal i tyle ich widzieli. A w dalszej części działacze KODu przyklejają naklejki. I to mnie ktoś tu zarzuca cyt. „wypisywanie dyrdymałów”, złe wyciąganie wniosków i skażone myślenie? Moje wnioski: przez montowanie materiału w taki sposób i kłamstwa w artykule przekonujecie ludzi, że białe jest czarne.

    1. Co za różnica czy te flagi są w jednym bagażniku czy w drugim. Same się nie dostały na manifestację. Wiadomo, że działacze KODu je przynieśli, o co się Pan tak gardłuje? Czy działacze PO są na początku? No cóż, skoro się tak przedstawili to należy Pana zdaniem im wierzyć. Tak samo jak wierzy Pan w papkę podawaną przez GW i telewizje głównego nurtu. Gratuluję też przy okazji nowej fuchy, widzę, że działa Pan jako płatny komentator i wynajduje artykuły „szkalujące” ten „oddolny i apolityczny” ruch społeczny po którym za dwa miesiące słuch zaginie.

     1. Różnica jest spora. Serwis wyraźnie wskazuje, ba, wprost pisze że jechały w jednym bagażniku, że KOD to PO. Ludzie, wierzcie sobie w co chcecie, tego nikomu odebrać się nie da. Ja wskazuję kłamstwo w artykule. Po raz kolejny. I nikt nawet nie potrafi tego obalić. „Co za różnica w którym bagażniku” to tylko wykręt. Ja piszę konkretnie, a odpowiedzi padają do ogółu. Wyciągam z tego kolejny wniosek dla siebie. Choć oczywiście, skoro ktoś napisał, że to działacze KODu (nie mając żadnej podstawy), to trzeba wierzyć jemu. Racja.
      I przepraszam bardzo, ja gardłuję? Wydaje mi się, że prowadzę merytoryczną i kulturalną dyskusję, bez obrażania, wycieczek osobistych itp. Dochodząc do tego punktu, cóż, dziękuję za komplement. Bo za taki uważam być posądzonym o pobieranie korzyści za coś, co robię z własnej woli i za darmo. Oczywiście, Pan wie lepiej ode mnie, podobnie jak wie Pan lepiej, co czytam czy oglądam. A powiem, że gazet nie czytam w ogóle, telewizję, i owszem, szczególnie od początku grudnia, niech będzie, że głównego nurtu. Nawiasem mówiąc, właśnie dziś pojawił się raport KRRiTV o kampanii parlamentarnej. Cyt: „Większych zastrzeżeń co do flagowych serwisów informacyjnych TVP1, TVP2, Polsatu i TVN KRRiT nie miała.(…) Najpoważniejsze zastrzeżenia autorów wzbudziły serwisy „Dzisiaj” TV Republika oraz „Informacje dnia” Telewizji Trwam oraz programy publicystyczne obu tych stacji. (…) – W TV Trwam mamy do czynienia z ignorowaniem pluralizmu, albowiem 98,8 proc. to był udział jednego komitetu wyborczego – wskazywali przedstawiciele KRRiT na konferencji prasowej. Na antenie TV Trwam łączny czas ekspozycji gości stacji wynosił 16:15:52, z czego czas ekspozycji polityków PiS (i to wyłącznie kandydatów w wyborach parlamentarnych) wynosił równo 16 godzin.”
      To już wolę media „głównego nurtu” niż cyt. „papkę” TV Trwam i TV Republika.”
      Muszę przyznać, jakoś nie uważałem do tej pory, że warto w ogóle podejmować jakąkolwiek dyskusję w prawicowych serwisach, ale tu jakoś zacząłem i śledzę, co dalej. Że się tak wyrażę „siadłem” na tym artykule. I stąd zapewne zarzut, że jestem opłacany. Niech i tak będzie, jeśli to komuś poprawi samopoczucie. A usiadłem, bo, jak już wspomniałem, nie podoba mi się okłamywanie ludzi, którzy go czytają. I muszę jeszcze przyznać, że bardzo mnie cieszy, że wciąż rozmawiamy, nie jestem wyzywany i opluwany (a tego się prawdę mówiąc spodziewałem). Za to szacunek. Szanujmy się, a zawsze jakoś się dogadamy. A nuż komuś otworzę oczy? Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :) Przy okazji sprawdzając różne fakty sam mogę się dowiedzieć tego i owego. Pozdrawiam adwersarzy :)

    2. „działacze wyciągają z bagażnika nowe flagi. Na filmie widzimy flagi Polski, UE, i z logo KODu. ” Przede wszystkim, gdzie jest napisane o tym, jakie flagi są wyciągane z bagażnika? Otóż ja panu wskażę: „Po raz trzeci cytat z Waszego artykułu: „działacze wyciągają z bagażnika nowe flagi. Polskie, UE, i z logo KODu””. Tak, to jest pański „cytat”, posługuje się pan „cytatami na poziomie giewu. Niestety to pana deprecjonuje już na wstępie. A właściwie to „stety”.

     1. No brawo, trudno a bardzie prymitywne tłumaczenie.
      To jak napiszę teraz tak.
      Monika. To szmata. I puszcza się z każdym.
      To według Pana rzeczonej Moniki nie obrażam? Przecież to są trzy osobne zdania, i trzeba na nie patrzeć osobno! Tłumaczenie na poziomie Pana Kaczyńskiego z 13.12., przecież ON nikogo nie nazwał komunistą i złodziejem, to powiedział poseł Brudziński, bo prezesowi nie wypada.
      Naprawdę, w ten sposób można mówić co się chce i obrażać kogo się chce! Byle zdanie było dzielone na kilka ust, i nikt nie jest odpowiedzialny. Proszę tylko mi nie pisać, że nie o tym była mowa i po raz kolejny nie traktować mnie jak idioty. Jest jasny kontekst artykułu i Pańskie wywody to tylko kolejne wykręcanie się od odpowiedzi.
      A ten mój gniew to czym się objawia? Pytam. Kto pyta nie błądzi. W dodatku wyrażam się chyba kulturalnie, na pewnym poziomie, z zachowaniem pewnych form i zwrotów grzecznościowych (na przykład „pan” pisze się wielką literą).

     2. @Andrzej: Odnośnie pisowni Pan czy pan: http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/pan-czy-Pan;2317.html

      Zgodnie z zasadami polskiej ortografii wielką literą możemy pisać te wyrazy, które dotyczą osób, przedmiotów lub pojęć abstrakcyjnych darzonych przez piszącego szacunkiem, miłością itp. Na przykład Kochani Rodzice, Mój Najdroższy, Polska to moja Ojczyzna.
      W pismach urzędowych (podobnie zresztą jak w korespondencji prywatnej) wielką literą zapisujemy zawsze wyrazy odnoszące się do adresata.

      Tu rozmawiamy na forum.

      Stosowanie wielkich liter ze względów grzecznościowych zależy jednak w dużym stopniu od indywidualnych decyzji osób piszących. Naczelna zasada polskiej grzeczności to okazywanie szacunku partnerowi dialogu, ale i uwzględnianie hierarchii istniejącej między partnerami. W omawianym przykładzie należałoby więc okazać – używając wielkiej litery – więcej szacunku burmistrzowi niż jego podwładnemu.

      PS. O co panu chodzi z tą Moniką, do czego ma pasować ten przykład bo nie bardzo rozumiem. Będę wdzięczny za podpowiedź.

    3. Panie kochany w okolicach 1.30 widać całe stosy flag KODu, stojące pod murem, razem z innymi materiałami propagandowymi. Rozumiem że wszystkie inne wyciągnięto z bagażnika, a te i tylko te przynieśli „zatroskani” obywatele? Marną erystyczną sztuczką próbujesz pan obalić wiarygodność artykułu. Tylko dlatego jak podejrzewam, że nie chcesz i nie możesz drogi panie, zaakceptować faktu że to tacy ludzie jak wy, w istocie próbują obalić w Polsce demokrację. Demokrtycznie wybrany rząd. Przyjęcie do wiadomości że jest się na usługach takiego Sorosa czy skorumpowanego do szpiku kości PO, rzeczywiście może być bardzo trudne w sytuacji w której człowiek dał sobie wmówić że wszyscy dookoła to faszyści. I szczerze współczuję że stoi pan przed takim problemem. Proszę jednak nie robić z logiki kogoś lekkich obyczajów i pogodzić się z faktami. I nie brnąć dalej w spór który jest po prostu śmieszny.
     Pozdrawiam

  1. Do ruchu, który sam prowokuje? Oczywiście może. Przy okazji, polecam Panu sprawdzenie od kiedy kierownik KODu Mateusz Kijowski pisze na portalu naTemat.pl którym zawiaduje p. Lis. Jak się okazuje zaczął tam prowadzić swoją działalność jeszcze przed wyborami do Sejmu 2015. Dlatego mamy prawo przypuszczać, że akcja z KODem jest szyta grubymi nićmi. Zastanów się Pan na spokojnie i nie pisz Pan bzdur bo szkoda się ośmieszać.

 8. Panie Jurku i Andrzeju
  Demokracja służy jedynie do walki o posady i kasę.W demokracji rządzi wybrana mniejszość ,która została wybrana przez max 50% społeczeństwa.Nie jestem socjalistą ponieważ nie jestem demokratą.Marks powiedział chcecie wprowadzić socjalizm wprowadźcie demokrację,dlatego ten cały KOD tak usilnie walczy o demokrację.Tam gdzie pojawiał się ruch obywatelski od razu powstawała komuna,do władzy dochodziły rozmaite menty,nieroby,złodzieje.Panowie możecie być demokratami,ale w momencie kiedy przy pomocy demokracji chcielibyście ograniczyć w najmniejszy sposób moją wolność,to stajecie się socjalistami,komunistami.
  Walka o TK ,który ma stać na straży konstytutki,to jest nic innego jak podanie społeczeństwu tzw. czerwonego śledzia,po to żeby był temat do dyskusji o niczym,a najważniejsze problemy kraju nadal były zamiatane pod dywan.

 9. Poziom spisku odkryty w tym artykule przekracza ludzkie granice pojmowania. Coś niesamowitego! Gdybym podczas programu kabaretowego Standup odczytał ten artykuł to bym przeszedł do legendy najdowcipniejszego pokazu jaki miał miejsce kiedykolwiek. Jak można coś takiego wymyśleć? I ta logika, że protestujący podczas KOD to przerażeni ludzie tracący wpływ na władzę bądź zmanipulowane marionetki. Brałem udział w marszu KOD. Moi rodzice też brali udział. Nie jesteśmy ludźmi ani zmanipulowanymi ani bojącymi się utracić władzę. Moja mama jest doktorem biologii i pracuje w laboratorium w jednym z warszawskich szpitali a tata pracuje w prywatnej firmie w dziale administracji. Oboje moi rodzice za komuny działali w Solidarności. Ojciec z racji, że skończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie pomagał w kolportażu listów i prasy z Polski na Zachód i na odwrót, a mama wspierała logistycznie KOR. Również w moim domu rodzinnym była drukarnia tzw.bibuły czyli gazetek podziemnych. Takich ludzi jak moi rodzice było na marszu bardzo wielu i protestuje przeciwko takiemu charakteryzowaniu tych ludzi jak jest to powyżej w tym artykule. Co do fundacji Batorego to ta fundacja już udzieliła odpowiedzi na zarzuty które tu się znalazły i wyjaśniła, że pomyliły się Państwu dwie różne akcje o podobnej nazwie. I na zakończenie. Piszecie o tych ludziach bojących się utraty wpływów i tak dalej. A jak wyjaśnicie protesty płynące z Rady ONZ, z UE, z krajów które zawsze Polskę i jej demokracje wspierały jak np. USA…o krajach takich jak Niemcy i inne pisać nie będę bo to według waszej logiki kraje które tylko czychają aby dokonać kolejnego robioru Polski. Jak wyjaśnicie protesty Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i wielu polityków i autorytetów na świecie które zaczynają się bać o Polskę. Ja rozumiem, że polskie sądy i inne instytucje protestujące to dla was komuniści i złodzieje ale czy organizacje zagraniczne też? Nie wprowadzajcie atmosfery osaczenia, że cały świat z jakiś tajemnych powodów uwziął się na Polskę i władze które teraz w Polsce rządzą. Nikt tego nie neguje, że PiS w sposób demokratyczny przejął władzę i ma prawo rządzić, ale nie ma prawa traktować konstytucji jako papieru toaletowego, oraz niszczyć ład dzięki któremu jesteśmy na świecie chwaleni jako wzór demokracji i przemian kapitalistycznych w naszym regionie po czasach komuny.

  1. Historia uczy: jeśli jakieś zdarzenie zaistniało to są wszelkie przesłanki, że się powtórzy. To tyle na temat „teorii spiskowych”. Przytaczanie przykładów uważam za zbędne, gdyż każdy światły człowiek potrafi wymienić bez zastanowienia więcej niż jeden. Co do stand-up’ów – każdy ma taką rozrywkę na jaką zasługuje. Pozostawię też bez komentarza pański rys osobisty, bowiem historia pokazuje, że nie wszystka „Solidarność” co się świeci.
   Co do przywołanej fundacji. Otóż ja panu oświadczam, że jestem najwyższych lotów primabaleriną. I na zakończenie: „Piszecie o tych ludziach bojących się utraty wpływów i tak dalej. A jak wyjaśnicie protesty płynące z Rady ONZ, z UE, z krajów które zawsze Polskę i jej demokracje wspierały (…)” – ano właśnie tak, sam pan sobie dał odpowiedź., tyle tylko, że słowo „demokracja” powinno być w cudzysłowie. Ps. Co do chwalenia to proszę nie zapominać, że papier wszystko przyjmie. I nie podcierać sobie Konstytucją, którą próbuje się posklejać i połatać po latach poniewierania.

  1. Myślę, że da radę, o ile ma Pani na wymianę waluty takie jak: Wolność, Praworządność, Demokracja. Inaczej raczej ni hu-hu.

 10. Cale szczescie ze ta druga zona go utrzymuje bo jak sie zwolnil z pracy zeby walczyc o „wolnosc” to juz na alimenty nie ma. Przeciez on w tym kod-zie jest za darmo……… przeciez zona go utrzymuje prawda? Flagi, trybuny, znaczki, autobusy, kamizelki, tez sa za darmo najpredzej od allaha. Pieniadze ,wiadomo z jakiego kraju, plyna obecnie w kierunku Swetru i KOD-u, a chodzi o to zeby przejac elektorat po skompromitowanym PO i tworzy sie pseudo opozycje zeby za 4 lata wcisnac te miernoty na stolki… a pierniczenie o obronie Wolnosci i Konstytucji to bezmyslny motloch kupi jak paczke szczyp na odpuscie.

  1. Na kamizelki zrzucałem się sam, drukowałem na własnej drukarce materiały sam, moja Polska flaga grzecznie wisi sobie u mnie w pokoju, za autobus na warszawską manifestację ZAPŁACIŁEM 50zł. Nagłośnienie mamy, bo sam przyszedł pan po jednej manifestacji i powiedział że kiepskie mamy, on ma firmę profesjonalną, teraz przyjeżdża z agregatem i nieodpłatnie nam je funduje będąc zwolennikiem. Ulotki drukuje nam właściciel drukarni który przywozi je na manifestacje i sam też rozdaje. Ja sobie zdaję sprawę, że to trudne do ogarnięcia dla niektórych, ale tak to już jest w ruchu społecznym – różni ludzie mają różne dojścia, możliwości i z nich korzystają. A gdyby to mityczne finansowanie było czymś więcej niż pomówieniem, to przypuszczam, że dawno znalazłby się jakiś konkretny dowód (tylko proszę, nie jakaś kartka papieru jaką pokazywali narodowcy w Warszawie czy Bielsku bodaj że :) ) Tak samo jak już dawno byłoby na taśmach, jak to KOD rozdaje flagi przed manifestacją czy transparenty przed manifestacją. Kolejne pomawianie. Materiały, owszem, rozdaje się, ale flagi i transparenty sami ludzie przynoszą. Jak natomiast wytłumaczyć zdjęcie ze Strasburga? Gdzie ludzi kilkunastu, ale flagi i transparenty już stoją i czekają na resztę?

 11. Andrzej i większość pro-kodowców to po prostu ludzie na układach władzy która straciła stery, władzy wrogiej Polsce, to właśnie KOD łamie demokrację nawołując do zamachu stanu i wciągając w sprawy wewnętrzne naszego kraju Brukselę a co za tym idzie narażając nas wszystkich na interwencję sił obcych zgodnie z uchwała przyjętą jakis czas temu przez PO. Andrzeju nie będę Cie przekonywał do zmiany opinii ponieważ doskonale rozumiem że boisz się utraty własnego statusu :-) jednak KODowcy jako wrogowie Polski demokratycznej nie zwyciężą niezależnie ile Soroz by im nie płacił. ps nie jestem PISowcem (byłem wyborcą PO 8 lat temu ale po 4 latach przejrzałem na oczy), KOD to przede wszystkim zbieranina hipokrytów, ignorantów oraz całej post PRLowskiej świty, pozostali to osoby przypadkowe które mają FUN że na Facebooku wkleją zdjęcia z manifestacji – o jacy my jesteśmy super walczymy przeciw mocherom jesteśmy Nowocześni haha

 12. Spieracie się piszecie skróty,
  i nie rozumiem dlaczego człowiek piszący ładnie i zrozumiale nie wie co to jest kod, muszę to wytłumaczyć.
  K-Komitet
  O-Ochrony
  D-Degeneratów
  Jeśli nie wiesz co oznacza degenerat wpisz to słowo w wyszukiwarce.
  Nie jestem za PIS,em ale o jakie prawo wam chodzi.
  Partii
  Obłudy, czy polskie prawo? Czy Polska ma polskie suwerenne prawo?

 13. Panie Andrzeju, jest Pan inteligentnym człowiekiem.I aż szkoda, że Pan swoją inteligencję wykorzystuje na użytek takiego tworu jak KOD-ale to jest tylko moja uwaga, a Pana wybór. Bardzo dużo sił włożył Pan w kwestię flag. Jest więc Pan czujny i stara się Pan bardzo by nie popełnić błędu. Moje sugestie: O dofinansowanie …..mogły się ubiegać organizacje pozarządowe walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, rasizmem, ksenofobią… Rozumiem z nacjonalizmem, rasizmem,ksenofobią, ale z patriotyzmem? Moje zdanie: kto walczy z patriotyzmem, ten chce pozbawić ludzi tożsamości, czyli chce by byli nikim. Następna sugestia: KOD wspierają finansowo ludzie dobrowolnie. Moje zdanie: jeżeli wspierają, to znaczy że mają dużo pieniędzy. Ja też mogłabym wspierać cokolwiek, ale nie mam na to pieniędzy. Mogę tylko popierać. A PO nigdy nie popierałam, bo to była(?)partia dla bogatych. A więc nie dla mnie. I dla ludzi nie chcących myśleć z różnych powodów (na nich PO działała jak usypiacz), również dla matołów (pewna pani kilka lat temu na pytanie Przekroju dlaczego popiera Tuska odpowiedziała „bo on tak ładnie kłamie”. Moja sugestia na temat pieniędzy KOD: nie jest tajemnicą, że na ulicznych marszach KOD zarabia. O tym już piszą gazety. Moja sugestia n/t Wyborczej-jaka to jest ona pokrzywdzona. Moje zdanie: ludzie nie chcą czytać tej gazety. Mnóstwo jest zwrotów z kiosków. Inna gazeta już dawno zakończyłaby działalność. Dlaczego Wyborcza jeszcze jest wydawana to aż dziwne. Moja sugestia n/t oprawy marszów: hasła są poniżej przyzwoitości. Moje zdanie: KOD umie tylko pluć, psuć i latać na skargę do innej „rodziny”. Czy tak robi Polak? A te hasła takiemu inteligentnemu człowiekowi nie przeszkadzają? Może przeceniłam Pana. Nie podpisał się Pan wprawdzie, ale i nie odciął. Może to nie Pana „działka”. Moja sugestia n/t wyborów. Znalazłam takie zdanie,że sam wynik ostatnich wyborów dający przewagę PIS jeszcze nic nie znaczy.Moje zdanie:Chyba jednak z inteligencją Pana jest nie tak,skoro nie wie Pan co oznacza skrót KOD. Czyżby oskarżał Pan kogoś o sfałszowanie wyników wyborów? Jeżeli nie,to nie umie Pan się pogodzić z faktem że ludzie naprawdę mieli dość rządów PO. A brak pogodzenia się z rzeczywistością rodzi frustracje, jak widać bardzo duże, skoro KOD posuwa się nawet do działań przeciw Polsce. Moje sugestie i moje zdanie n/t przyzwoitości. Przyzwoitość polityczna i zwyczajna ludzka nakazuje dać możliwość rządzenia demokratycznie wybranemu rządowi,choćby po to,by można było ocenić jego rządy.Jak napisałam na początku,nie popierałam PO od początku,ale też nie wyrażałam swego zdania, nie brałabym udziału w jakichkolwiek protestach-bo większość ludzi tak wybrała. Dlatego mam pełne prawo wystawić ocenę temu rządowi. 8 lat cierpliwie znosiłam rządy PO. A KOD nie stać nawet na 4 kadencyjne lata? A gdzie dobre obyczaje?A jak to się ma do tego,że zwiecie się Polakami? Wasze wyprowadzanie ludzi na ulicę, plucie z nienawiści (oby tylko), szukanie wsparcia u obcych-to są działania nie przeciw PIS, ale przeciwko Polsce. Takie jest moje zdanie. A żebym nie była poczytana jako „mocher”, to powiem, że ten rząd wybrała większość, ale nie mogę go ocenić na razie. Może jak KOD i podobne pogodzą się z wolą narodu i pozwolą rządzić . Po owocach ich poznamy. Szkoda że ludzie tacy jak Pan swoją inteligencję maczają w błocie (Te hasła,ta frustracja….). Odpowiadając p,Lilianie używa Pan słów Wolność, Praworządność, Demokracja (z dużej litery). Myślę, że tym pięknym hasłom nawet nie potrzeba wielkich liter, tylko wielkiego zrozumienia ich treści. Pozdrawiam Ola.

 14. Manifestujący kłod:) powinni byc rozgramiani armatkami wodnymi ponieważ działają przeciw Polsce i demokracji szkodzą zwłaszcza przeciętnemu obywatelowi bo przez te bzd..ety zad jest odrywany od prawdziwie ważnych spraw dla kraju a wiadomo ze cały Kłod to ostatni bastion PEŁo

 15. Polska nigdy nie miala latwo i nigdy miec nie bedzie. Niemcy za pomoca „UE” chca znowu przejac wladze nad Europa. Poki rzadzil Donald, ktory wlazil im w d*** na okragla byli zadowoleni, teraz sie boja, ze straca wladze i wplywy w Polsce. Prosze spojrzec merytorycznie na polityke UK, prosze spytac przecietnego Brytyjczyka, dlaczego UK powinno opuscic UE? Odpowiedz: bo Niemcy rzadza UE i cha rzadzic cala EUROPA znowu… KOD jest sponsorowany z wielu zrodel, a dokladniej dzialania KODu i Niemcy maja w tym ogromny wklad i bedzie tylko gorzej. Modlmy sie, zeby Polacy idacy pod sztandarami KODu sie opamietali i zostali w domach przy nastepnych prowokacyjnych i partyjnych przepychankach na ulicach.

 16. 1. Liczba afer zamiecionych pod dywan przez PO jest porażająca. Nikt z KOD nawet nie myślał by wtedy protestować. Afery taśmowe argumentujecie „Pogadankami przy wódeczce”. Gdzie byliście gdy prokuratura zrobiła wjazd do redakcji i chciała odebrać nagrania dziennikarzom? Czy to nie był bezczelny przejaw łamania podstawowych praw?

  2. Większość z was popiera platformę albo jego następcę Petru. Jesteście zagorzałymi przeciwnikami PISu. Wymieńcie chociaż 3 ustawy, które naprawdę pomogły Polsce w ciągu tych 8 lat rządzenia.

  3. Kto jest na tyle głupi by uwierzyć, że KOD powstał „spontanicznie” akurat teraz gdy Platformę po tylu latach oderwano od koryta? To oczywiste, że ta partia nie może pogodzić się z odejściem i chce utrudnić rządzenie PISowi. Zwłaszcza, że problem z Trybunałem jest dużo bardziej skomplikowany i omawiany wielokrotnie.

Dodaj komentarz