Czytasz:
Strona główna > Polska > Kwota wolna od podatku jest za niska. Opinia Trybunału Konstytucyjnego

Kwota wolna od podatku jest za niska. Opinia Trybunału Konstytucyjnego

Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 30891 zł za niezgodne z konstytucją. Decyzja Trybunału spowoduje, że przepisy ustawy przestaną obowiązywać 30 listopada 2016 r. Obecne przepisy nie przewidują mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek gwarantującego co najmniej minimum egzystencji, które w Polsce ustalone są na poziomie 6504 zł rocznie. Państwo wybaczą, ale rozmawiamy o poziomie DZIADOWANIA, a nie egzystencji.

Obecna kwota, czyli 3089 złotych rocznie (zwolniona od podatku) narusza przepis mówiący, że Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Są niezgodne z także z innym konstytucyjnym prawem dotyczącym ochrony własności.

Obecnie co miesiąc od podatku należnego możemy odjąć jedynie 46 zł w ramach kwoty wolnej od podatku. Gdy wzrośnie ona z 3089 zł do np. 8000 zł, to wówczas odliczyć będziemy mogli 120 zł miesięcznie. Oznacza to, że osoba zarabiająca przeciętną pensję, czyli 4 tys. zł brutto otrzyma na rękę nie 2853 zł a nieco ponad 2920 zł.

My sugerowalibyśmy całkowite zniesienie podatku dochodowego, ale przecież wiązałoby się to z głosowaniem na Partię KORWiN co zdaniem większości głosujących Polaków jest nie do przyjęcia. Lepiej przecież głosować na partie, które od roku 2009 nie zmieniły kwoty wolnej od podatku ani o grosz, mordując w ten sposób budżet niejednej polskiej rodziny. Dla przypomnienia: w roku 2009 kwota wolna od podatku wzrosła (DRASTYCZNIE) z poziomu  3089 złotych na 3091 złotych (o całe dwa złote!). Wcześniej podniesiono ją w 2008 roku z poziomu 3013,37 złotych.

To są proszę Państwa kpiny, media głównego nurtu (portale i TV) każą nam się emocjonować jakimś wyrokiem Trybunału Stanu, który od 2008, czyli przez 7 lat, nie odkrył, że poziom kwoty wolnej od podatku jest niezgodny z konstytucją. Nagle sędziowie doznali olśnienia i zadecydowali zabrać głos w tej sprawie. Proszę Państwa, nasza redakcja pragnie poinformować, że jesteśmy krajem dziadów. Będziemy reformować kraj po kawałeczku czy może odetniemy tę gangrenę raz a dobrze? Co Państwo proponują?

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

2 wypowiedzi czytelników: “Kwota wolna od podatku jest za niska. Opinia Trybunału Konstytucyjnego

  1. My walczymy o to, aby odciąć tę gangrenę z godnością, może udałoby się chodzić na protezach… Ale gangrena postępuje – jak dojdzie do uda, to nie będzie jak chodzić, a jak sięgnie wyżej, to może organizm umrzeć, oby pozostawił silnego potomka.

    1. No tak, reformować już za bardzo nie ma co. Trzeba zmienić ustrój bo ta forma Państwa jaka jest powoduje, że ktokolwiek nie dochodzi do władzy to prędko się degeneruje i rządzi jeszcze gorzej niż poprzednicy.

Dodaj komentarz

Do góry