Ładuj broń!

Jestem za powszechnym dostępem do broni – wszak jest to najlepsza obrona przed przestępcami. Włamywacz wiedząc, że w prawie każdym domu jest spluwa, a prawo stanowi, że właściciel może bezkarnie zastrzelić intruza – będzie bał się wejść nocą do naszego mieszkania. Z kolei bandyta wiedząc, że … (załóżmy) co drugi przechodzień w Polsce będzie miał broń, dwa razy zastanowi się, czy na pewno chce dokonać zbrodni na ulicy.

Bezbronni Polacy

Jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych państw na ŚWIECIE! W Polsce około 1,3 sztuki broni przypada na 100 obywateli i jesteśmy na 10 miejscu OD KOŃCA LISTY (która ma 150 pozycji)! Mamy 9x mniej broni w rekach niż Rosja, 30x mniej niż Niemcy, 7 x mniej niż Białoruś.

Za posiadanie choćby fragmentu wykopanego z ziemi reliktu, który kiedyś był karabinem, grozi nam 8 lat pozbawienia wolności! Strzelcy i osoby chcące nabyć uprawnienie do posiadania broni są traktowane przez Policję i Sądy Wojewódzkie jako zło konieczne. Mimo upływu czasu, polityka władz komunistycznych kontynuowana konsekwentnie przez władze z każdej strony sceny politycznej, przez 25 lat demokracji nie zmieniła tego stanu rzeczy.

posiadanie broni w ue

ALE PO CO NAM BROŃ? PRZECIEŻ JEST POLICJA….

Jak działa Policja i Straż Miejska każdy wie – jak pijesz piwo za krzakami to od razu cię namierzą, a jak potrzebujesz pomocy – to czekasz godzinami na reakcję. W napaści z bronią nie ma czasu na wzywanie policji, chyba, że postawimy policjanta przed każdym domem. A JEŚLI NAWET to i tak temu stójkowemu można znienacka dać w łeb – lub, co prostsze, przekupić… Najlepszym obrońcą swojego domu jest Głowa Rodziny – i trzeba tej Głowie dać zbrojne ramię i raz na rok przećwiczyć na strzelnicy, by nie zapomniał jak posługiwać się bronią.

DLACZEGO TAK JEST, ŻE NIE MAMY BRONI?

Jednym z największych zwolenników ścisłej kontroli państwa nad obrotem bronią palną był Adolf Hitler, który już w 1928 r. wspierał uchwalenie przez Reichstag ustawy o broni palnej i amunicji. Nowe prawo Republiki Weimerskiej stanowiło, że pozwolenie na broń wydawane będzie jedynie osobom o nienagannej opinii i szanowanym przez społeczeństwo. W 1931 r. premier Włoch Benito Mussolini narzucił parlamentowi ustawę zakazującą posiadania broni przez cywilów, by przywrócić porządek społeczny i wyeliminować „tak zwany wywrotowy element”. 18 marca 1938 r. Hitler, już jako wódz Rzeszy Niemieckiej, wzorując się na włoskich rozwiązaniach swojego przyjaciela Mussoliniego, podpisał niemieckie prawo o broni ograniczające prywatne posiadanie jakiegokolwiek rodzaju broni miotającej. Dla Hitlera ustawa była momentem wielkiego triumfu. Ten rok przejdzie do historii. Pierwszy raz w cywilizowanym kraju istnieje pełna rejestracja broni. Nasze ulice będą bezpieczniejsze, a nasza policja bardziej sprawna. W przyszłości cały świat będzie nas naśladował – mówił wówczas Führer. Jeden z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości się nie pomylił. Niemal cały świat wzoruje się dzisiaj na rozwiązaniach faszystowskich, nazistowskich i stalinowskich w ograniczaniu dostępu do broni!

Państwo, by działać niepodzielnie na każdym polu, musi ludziom odbierać Wolność – zastępuje je złudnym poczuciem bezpieczeństwa. Przecież na każdym rogu wmawiają nam, że dobrze zarabiamy, że w służbie zdrowia są kolejki, bo mamy takich wspaniałych lekarzy, że wszystko jest takie tanie i dobre, że UE dba o nas i dla naszego bezpieczeństwa prowadzi kontrole emisji spalin przez kominki … tak samo jest z bronią – dla naszego bezpieczeństwa, lepiej, żebyśmy nie mieli broni, bo przecież jeszcze komuś stanie się krzywda…

„PODSTAWOWA RÓŻNICA MIĘDZY WOLNYM CZŁOWIEKIEM A NIEWOLNIKIEM JEST TAKA, ŻE NIEWOLNIKOWI NIE WOLNO MIEĆ BRONI” (JKM)

TO NIE BROŃ ZABIJA!

BROŃ PALNA nie mówi, nie myśli, nie umie zamierzyć zabójstwa. Nie może być sprawcą złego czynu ten, kto nie mógł rozumieć jego znaczenia lub kierować swym postępowaniem. Nie sądzicie chyba, że broń rozumuje i do tego sama potrafi wystrzelić. Sprawców krzywd zatem szukajcie wyłącznie pośród ludzi.

Spadek bezprawia na amerykańskich ulicach to efekt liberalizacji rynku militarnego.

Głównym argumentem przeciwników wolnego rynku broni jest rzekomy wzrost przestępczości. Powołują się na eksponowane przez media masakry w amerykańskich szkołach i przekonują, że liberalizacja rynku militariów spowoduje eksplozję tego typu przestępczości na ulicach starego kontynentu. Tymczasem statystyki i niezależne badania prowadzą do zupełnie innych wniosków. Wbrew pozorom to nie ograniczanie wydawania pozwoleń na broń, ale właśnie swobodny do niej dostęp, który od lat postuluje Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki (NRA – National Rifle Association of America), przyczynił się do radykalnego spadku przestępczości za oceanem.

Europejskie media ukazują USA jako wielką wylęgarnię przestępczości, gdzie za przekroczenie progu czyjegoś domu można oberwać kulę w głowę. To spojrzenie ukształtowały ociekające krwią hollywoodzkie produkcje. Tymczasem większość amerykańskich miast i miasteczek o populacji poniżej 100 tys. mieszkańców nie zna kradzieży, morderstw czy innej formy przestępczości. Statystyki podbijają głównie wielkie metropolie, takie jak Detroit w stanie Michigan czy Miami na Florydzie, zdominowane przez etniczne gangi.

Argumenty za posiadaniem broni:

1. Prawo do samoobrony jest ważne.

2. Zakaz posiadania broni byłby znaczącym złamaniem prawa do samoobrony.

Argumenty przeciw posiadaniu broni…

BRAK

AK47 Kalasznikow zdjęcie

PROCES UZYSKANIA BRONI PALNEJ JEST DO PRZEJŚCIA, A MY MOŻEMY CI REALNIE   POMÓC !

Jeżeli jesteś zainteresowany posiadaniem broni palnej wpadnij do nas do Mrągowa, na ŚRODOWE SPOTKANIA PARTII KORWIN. Cyklicznie, co środa spotykamy się w Barze Magnes, przy ul. Warszawskiej 2c i jesteśmy tam od 18:00 do 20:00 .

Anna Jakubowska

sek. KORWiN Oddział Mrągowo

kandydatka do sejmu RP z okręgu 35go

LISTA 4, ostatnie miejsce na liście.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

6 wypowiedzi czytelników: “Ładuj broń!

 1. Władza, która ma czyste intencje, nie będzie się bała broni w posiadaniu praworządnych obywateli. Pytanie pozostaje: Jaka władza się boi broni w rękach praworządnych obywateli?

  1. @Bartłomiej B.
   Dobre pytanie. Problem w tym, że oficjele, których przeciętni Polacy uważają za rządzących, faktycznie pełnią w Polsce tylko funkcje dekoratorskie.

  1. @R.J
   Zapewne nie wiele więcej niż posiada broń. Dziś nie mielibyśmy szans na budowę takiego ruchu oporu jak to było podczas II Wojny Światowej.

 2. Ludzie sa tak zmanipulowani tym ściekiem lejącym się z tv, że nie zastanawiają się nad takim problemem jak samoobrona. Są przekonani, że gdzie jak gdzie, ale u nas nic się nie wydarzy złego. Wypada zacytowac pewna panią, która zadzwonila do Radia Maryja przestrzegając przed różnymi zagrożeniami – śpijcie dalej Polacy a przebudzenie będzie bardzo bolesne.

  1. Romanie dołożyłbym jeszcze jeden cytat: jak mówił Milton Friedman: dekadencja jest pięknym ustrojem, bo gdy samolot spada, to jest takie piękne uczucie nieważkości, gdzie nic nie jest groźne, ale dopiero zetknięcie z ziemią jest bardzo nieprzyjemne.

Dodaj komentarz