Mrągowo: nieudolna władza zwiększa ucisk obywateli

Stało się. Po raz kolejny ogranicza się wolność obywateli, tym razem w postaci radarów do odcinkowego pomiaru prędkości. Państwo już pewnie przyzwyczaili się do stopniowego ograniczania naszej swobody przez nieudolny Reżym okupujący nasz kraj. Oni są bardzo cwani w tym co robią. Nie zabierają nam całej wolności naraz. Odcinają ją w sposób okrutniejszy bo po kawałku. Dokładnie tak jak teraz. Na drodze krajowej numer 59 pomiędzy Mrągowem a Pieckami wyrobnicy na usługach nieudolnej władzy ustawili radary, które jak podaje nam oficjalna propaganda służyć będą „dla naszego dobra„. Władcy, którzy nami zawiadują z upoważnienia UE uważają, że to prędkość na drodze odpowiada za całe zło i nieszczęście, które nas spotyka w postaci wypadków.

Budujmy bezpieczne drogi a nie stawiajmy radary

Prędkość tak, ale nie tylko. Dobre dwu, trzy pasmowe drogi w większym stopniu poprawiłyby sytuację na drogach niż odcinek pod kontrolą radaru, ale nas nie stać na takie drogi bo władza kradnie (tak, marnowanie funduszy publicznych to też kradzież). Tylko idioci nie rozumieją, że kierowca przejedzie przez odcinek kontrolowany a potem „rura” i 150 km/h przez wieś „bo jest spóźniony” przez tłuczenie się powolnym odcinkiem „specjalnym”. Radar zwiększa frustrację kierowców, to chyba jasne.

Okupanci nie radzą sobie z Polską

Reżym sprawujący władzę marnotrawi nasze pieniądze (zrabowane pod postacią podatków) w tak drastyczny sposób, że nie starcza mu na budowanie dobrych dróg. Przykład? Droga nr 16 Olsztyn-Mrągowo. Ile lat trwa budowa tej drogi? W tym roku mieliśmy okazję podziwiania „naprawy” odcinków na nowej części DK 16 (wymiana asfaltu na wiaduktach). To jest przykład nieporadności tych ludzi. Teraz zamiast „bawić się” w budowanie poszli na łatwiznę i ustawiają radary. Proszę łaskawie spojrzeć jak wygląda taki „Big Brother”, który będzie sprawdzał czy jedziemy jak „nasz Pan” przykazał.

radar pomiar odcinkowy grafika mrągowo piecki

Na czym on polega? Na początku i końcu pomiarowego odcinka pojawią się bramki z kamerami. Gdy kierowca wjedzie na kontrolowany obszar, zostanie wykonane jedno zdjęcie, a po wyjeździe drugie. Na podstawie tych fotografii system obliczy średnią prędkość przejazdu. Jeśli okaże się, że jest prawidłowa, zdjęcia będą skasowane. Jeśli kierowca przekroczy dozwoloną prędkość, dostanie mandat.

To, że lokalna władza nie potrafi dysponować środkami publicznymi wykazaliśmy przy okazji publikacji o budowie lotniska w Szymanach. Polskojęzyczna władza to zlepek niedorajdów, którzy budują drogi drożej niż w Niemczech czy Szwajcarii, nic dziwnego, że nie ma pieniędzy na budowę lub poszerzenie szosy i trzeba postawić radar by pokazać, że władza dba o ludzi… Jak media tłumaczą kolejną porcję szpiegowania naszych zachowań?

Obowiązek wprowadzenia odcinkowych pomiarów prędkości nałożyła na Polskę Unia Europejska. Za obsługę systemu odpowiada Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD). Koszt budowy systemu to 9 mln zł.

Czyli co? Nasi, czytaj polskojęzyczni, namiestnicy Imperium Europejskiego, są niewinni? A może nie mają nic do gadania w naszym kraju? Dziwi brak jakiegokolwiek głosu sprzeciwu ze strony lokalnych mediów. Ulubiony portal całej redakcji Bliżej Prawdy – Mrągowo24.info podaje informację bez słowa krytyki, podobnie Gazeta Olsztyńska. Ot kolejne utrudnienia, ale dla naszego dobra, ma się rozumieć.
Na koniec ciekawostka:
Znamy już listę 29 miejsc, w których pojawią się odcinkowe pomiary prędkości. Najkrótsza trasa z bramkami ma 850 metrów, najdłuższa ponad sześć kilometrów (odcinek pomiędzy Gwiazdowem (skrzyżowanie DK 59 z drogami do Wierzbowa i Krzywego), a Pieckami ma właśnie 6 km – przyp. redakcja). W województwie warmińsko-mazurskim trzeba będzie uważać także na trasie z Olsztyna do Gietrzwałdu.
Komentarz Bliżej Prawdy:
Jesteśmy poddani praniu mózgów, większość Polaków cieszy się z kolejnego radaru, zakazu, nakazu, braku wolności. Społeczeństwo wierzy w to, że radar utemperuje kierowców (utemperuje, ale tylko przy samym radarze). A co potem? Radary na kolejne odcinki drogi, a potem następne i tak dalej? Aż w końcu (za)radarujemy cały kraj?

Lista nowych radarów z pomiarem odcinkowym:

radary pomiar odcinkowy lista

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

2 wypowiedzi czytelników: “Mrągowo: nieudolna władza zwiększa ucisk obywateli

  1. Monitoring i radar przydałby się w urzędch. Za każdym razem jak urzędnik weźmie łapówkę to „cyk” zdjęcie i radar wysyła jego wyborcom. Chcecie inwigilacji to zacznijcie od siebie drodze radni, posłowie i cała reszto lebiod.

  2. „Gdy grabież staje się sposobem życia dla grupy ludzi, na przestrzeni czasu stworzą oni dla siebie system prawny, który usprawiedliwi ich działania i kodeks moralny, który będzie go gloryfikował” F. Bastiat

Dodaj komentarz