naukowcy walczą z globalnym ociepleniem

Podobno metan produkowany przez bakterie obecne w przewodzie pokarmowym przeżuwaczy jest współodpowiedzialny za zjawisko globalnego ocieplenia – łącznie z utylizacją ich odpadów stanowi to około 1/6 światowej produkcji metanu – czytamy w wikipedii. Wygląda na to, że ” naukowcy ” na tyle przejęli się globalnym ociepleniem, że zaczęli EKSPERYMENTOWAĆ NA KROWACH!

UWAGA poniższe zdjęcia i film mogą wywołać silne emocje i oglądasz je na własną odpowiedzialność.

 

12438992_930953823620631_1500497103339526492_n

W rzeczywistości otwór który widzimy na zdjęciu prowadzi wprost do żołądka zwierzęcia, umieszczona jest w nim rurka ze specjalnego tworzywa, która zabezpiecza treść żołądka przez wypłynięciem, a żołądek przed dostaniem się powietrza. Wykonanie takiego otworu nazywa się fistulacją, robiony jest on pod narkozą i czyszczony kilka razy w tygodniu. Zwierzę PODOBNO przy tym nie cierpi, nie ma to również znaczenia dla długości jego życia.

Krowi efekt globalnego ocieplenia

Uważa się, że krowy pogłębiają efekt cieplarniany. Krowa podczas posiłku lubi sobie zwyczajnie beknąć, problem polega na tym, że odbija jej się metanem, który pod kątem szkodliwości dla naszego klimatu jest zaraz za dwutlenkiem węgla. Jeśli policzymy niekulturalne krowy na całym świecie, okazuje się, że uzyskamy bardzo pokaźną emisję gazów. Naukowcy pracują nad redukcją metanu w żwaczu, jednej z czterech komór w żołądku krowy. Bakterie pomagające krowie w trawieniu  ponoszą odpowiedzialność za wydzielanie się metanu. Aby zahamować ten proces stosuje się taniny, związki pochodzące z żołędzi, winogrona i herbaty – naturalnych wrogów bakterii. Są jednak one zbyt gorzkie, aby krowa miała ochotę je zjeść, wsypywane są więc przez ten otwór.

FLATULENCJA czyli nadmierna produkcja GAZÓW

Objętość gazu w jelicie człowieka wynosi zwykle 200 ml, a łączna dobowa objętość wydalanych wiatrów wynosi do 600 ml. Zdrowy człowiek wydala gazy (pot. „wiatry”) od kilkunastu do 25 razy na dobę.

Skoro krowy produkują za dużo gazów … to czy człowiek też ma swój wkład w globalne ocieplenie? Jeżeli unijni urzędnicy dorwą się do naszych… zadków to możemy się spodziewać podwyżki cen produktów najbardziej wiatropędnych. Ku ścisłości są nimi:

brokuły, brukselka kapusta, kalafior, groch i fasola, soja,mleko i przetwory mleczne, cebula, rzepa i brukiew.

Redakcja postuluje – ustawą zakazać wybuchów wulkanów.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz