Kamil Dąbrowa odchodzi? Niewygodne fakty o strajku Radiowej „Jedynki”

Protest Programu I Polskiego Radia, który zdaniem pomysłodawcy (obecnego dyrektora stacji – p. Kamila Dąbrowy) ma unaocznić nam zagrożenie jakie niesie dla „pluralizmu” mediów w Polsce nowa ustawa medialna. Według kończącego swoją przygodę z szefowaniem w PR I mianowanie nowych zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych przez ministra skarbu będzie wiązać się z upolitycznieniem państwowych rozgłośni. Sprawdźmy zatem jak bardzo apolityczny jest sam p. Kamil Dąbrowa, „bohater” lewicowych portali i mediów, który dla obrony „stołka” potrafi poświęcić nawet hymn narodowy.

Kamil Dąbrowa, najważniejsze fakty:

  • Były dziennikarz TVN i TokFM
  • Kpił z relikwii Świętego Jana Pawła II
  • Używa hymnu do osobistego protestu na antenie publicznej rozgłośni
  • Nieumiejętnie zarządza państwową instytucją
  • Broni pluralizmu, ale protestuje przeciwko działaniom większościowego rządu w ramach KOD
  • Lekceważył hejnał z Wieży Mariackiej a teraz nagle stał się „patriotą”

Kto jest pomysłodawcą protestu Programu I Polskiego Radia?

Według doniesień medialnych dziennikarze PR I odcinają się od akcji puszczania hymnu i ulubionego utworu urzędników z Unii Europejskiej („Oda do Radości” nie jest hymnem tak samo jak UE nie jest państwem, przynajmniej oficjalnie).

Wygląda na to, że protest w „obronie pluralizmu” mediów jest prywatną akcją dyrektora Kamila Dąbrowy w obronie pełnionego stanowiska.

Piszę w imieniu niemałej grupy pracowników Polskiego Radia. Chciałbym w imieniu moim i moich kolegów poinformować Państwa, że nie zgadzamy się z formą protestu i hucpy, jaką zorganizował kolega Kamil Dąbrowa, szef radiowej Jedynki.

Nie konsultował on swojej decyzji ani z nami ani z zarządem PR, a przynajmniej z więcej niż jednym członkiem Zarządu. Także proszę nie dać się zwieść propagandzie, że protest pana Kamila jest protestem całego radia. (cały list pracowników PR I)

Krytykowana przez współpracowników, ale chwalona przez Gazetę Wyborczą i Tomasza Lisa. Czy ta akcja na prawdę jest apolityczna? W normalnej firmie manager bez wyników traci swoją posadę, ale w przypadku spółek Skarbu Państwa wszystko można podciągnąć pod „obronę wolności słowa”, „walkę o demokrację” etc. To charakterystyczne dla środowisk, z których wywodzi się p. Dąbrowa.

Kamil Dąbrowa wypchnął radiową Jedynkę z listy najchętniej słuchanych stacji chce odjeść w glorii męczennika. Żenua – stwierdził Cezary Gmyz. – No to już jednak są jakieś jaja. Może się pan Dąbrowa oflaguje i zabarykaduje w gabinecie? To absolutna hucpa. Większość parlamentarna ma prawo zmieniać prawo, a Dąbrowa nie umie zachować się z klasą. Większość na razie nikogo nie zwalnia, nawet jeszcze nie powołała nowych szefów. A Dąbrowa nie ma prawa protestować – ocenił Łukasz Warzecha. (więcej: Wirtaualnemedia.pl)

Kamil Dąbrowa deklaruje, że granie hymnu narodowego nie jest dla niego aktem lekceważenia symbolu (przypmnijmy: hymn powinno się słuchać na baczność a gra się go tylko z okazji ważnych uroczystości czy wydarzeń, utrata pracy przez p. Dąbrowę przy całym szacunku nie jest ważną sprawą wagi państwowej).

W 2012 roku, Kamil Dąbrowa, zdecydował o skróceniu transmisji hejnału odgrywanego w południe w Wieży Mariackiej. – W 2012 roku hejnał mariacki był dla Dąbrowy „za długi”. Hymn RP i „Oda do Radości” grane co godzinę, w obronie stanowiska już „za długie” nie są.

Kim jest Kamil Dąbrowa?

Prawda jak zwykle jest banalna, Dąbrowa to były dziennikarz należącego do Agory Radia TokFM oraz Telewizji TVN. Sympatie polityczne tego pana są więc doskonale znane. Kamil Dąbrowa jest typowym „produktem” Gazety Wyborczej.

Dąbrowa Szkło Kontaktowe

Wraz Grzegorzem Miecugowem w programie „Szkło Kontaktowe” w lutym 2011 roku zgłosili pomysł podania do Sanepidu Krdynała Dziwisza za ich zdaniem „nielegalne posiadanie i przechowywanie krwi Papieża Jana Pawła II”.

kamil dąbrowa tvn tok fm polskieradio1 zdjecie

W artykule, który pojawił się w „Dużym Formacie” 1 stycznia 2012 pada światły cytat p. Dąbrowy:

Gdy pytasz o zarobki, to jakbyś… pytał o długość członka (Kamil Dąbrowa, dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia)

Kamil Dąbrowa z żoną

W typowy dla siebie (błyskotliwie) tłumaczy w „Dużym Formacie” dlaczego żona nie pyta go o zarobki. Boki zrywać, taki żart.

Żona też nie pyta, ale dlatego, że ona wie. Bo mamy wspólne konto.

Kontakt Dąbrowy z ziemią – podczas audycji w kierowanym przez niego programie I PR niemal wszyscy dzwoniący krytykowali decyzję Dąbrowy o strajku, a ten chwali się w publicznej telewizji dużym poparciem społecznym swojego karygodnego zachowania (tj, wykorzystywania publicznej instytucji do prywatnych celów).

Pan Dąbrowa wystąpił ostatnio w (znikającym z TVP) „pluralistycznym” programie Tomasza Lisa.

Spotykam się z bardzo dobrymi reakcjami. Dostałem ponad 1000 mejli z poparciem i kilkanaście hejterskich, Nie wiem czy to jest dramat, czy komedia. To teatr absurdu. To nie jest sytuacja psychiatryczna, ale jest tu jakaś choroba, niedługo przekonamy się jaka. (źródło: portal  internetowy wPolityce.pl)

Apolityczny obrońca „pluralizmu” włączył się także w akcję skierowaną przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi, czyli Komitet Obrony Demokracji.

dąbrowa komitet obrony demokracji

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

2 wypowiedzi czytelników: “Kamil Dąbrowa odchodzi? Niewygodne fakty o strajku Radiowej „Jedynki”

  1. …to najlepiej sobie hymn Polski ustawić w telefonie.Jestem pewien że po kilku dniach wszystkim obrzydnie. Może o to chodziło Dąbrowie?

Dodaj komentarz