Niższe emerytury dla funkcjonariuszy SB

Niektórzy spośród byłych funkcjonariuszy SB dostają (łącznie z dodatkami) miesięcznie około 20 tysięcy złotych emerytury. Średnio emerytury esbeków wynoszą od 4 do 6 tysięcy miesięcznie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiada radykalną obniżkę świadczeń emerytalnych dla tej grupy, jak informuje telewizja Super Stacja w ministerstwie trwają właśnie prace nad nowelizacją ustawy o emeryturach.

Zmiany mogą dotyczyć ok. 24 tysięcy osób, średnia wysokość wypłacanych im świadczeń to od 4-6 tys zł. Niektórzy łącznie dostają od państwa nawet ponad 20 tys. PiS chce to zmienić i sprawić, by emerytury były o wiele mniejsze. Mogłyby spaść nawet do ok. 900 złotych. Obniżka ma objąć również tych, którzy na początku lat 90. przeszli pozytywnie weryfikację w służbach po upadku PRL. Ich emerytury zostaną zmniejszone proporcjonalnie do czasu spędzonego w szeregach SB. Nowelizacja ustawy w tej sprawie ma być gotowa za dwa miesiące.

Ciekawe czy agent Bolek też załapie się na obniżkę z tytułu swojej współpracy?

Wiceminister Jarosław Zieliński informuje, że nowelizacja ustawy powinna być gotowa za dwa miesiące.

To wielka dziejowa niesprawiedliwość. Prawa do tych emerytur są nienależnie nabyte. Byli funkcjonariusze SB przez ćwierć wieku korzystali z tych praw. Taki stan jest nie do zaakceptowania. (źródło: portal Express Elbląg)

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz