Rząd przyznaje: niższe podatki zwiększają przedsiębiorczość

Wszystko wskazuje na to, że rząd PiS okupujący chwilowo Polskę doskonale zdaje sobie sprawę z efektu jaki na stan rodzimej gospodarki mają wysokie podatki. Wszystko wyszło na jaw przy okazji planu obniżenia podatku CIT dla małych podatników, których przychód nie przekroczył 1,2 mln euro, którą aktualnie zajmuje się sejm.

Rząd szacuje, że z obniżonej 15-procentowej stawki CIT będzie mogło skorzystać ok. 90 proc. podatników CIT, czyli blisko 400 tys. firm. Według rządu w perspektywie długookresowej rozwiązanie to powinno przyczynić się do przyspieszenia tempa rozwoju gospodarczego Polski oraz stworzenia sprzyjających warunków do zwiększenia przedsiębiorczości Polaków, w tym zwłaszcza młodych i dobrze wykształconych. (rp.pl)

Przypomnijmy, że podatek CIT dotyczy między innymi spółek z o.o., których współwłaściciele płacą też podatek PIT (wypłacając sobie dywidendę lub wynagrodzenie za wykonanie pracy z tytułu umowy zlecenie). Są zatem opodatkowani podwójnie. Tłumaczenie zmian w prawie podatkowym jest tak niebywałe, że warto je powtórzyć:

Według rządu w perspektywie długookresowej rozwiązanie to powinno przyczynić się do przyspieszenia tempa rozwoju gospodarczego Polski.

Jeśli rząd ma rację, to dlaczego nie pójdzie za ciosem i obniży także podatek PIT, nie tylko dla spółek, ale i osób fizycznych? Czy to nie przyczyniłoby się do przyspieszenia tempa rozwoju gospodarczego Polski? Coż pozostawiamy to pytanie do przemyślenia przez rządzący nami „Obóz Rekonstrukcji Historycznej Sanacji”, czyli socjalistyczno-narodowy PiS.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz