Opuszcza Kukiza i idzie do Petru

Portal Polska Times poinformował, że Paweł Kobyliński z Ruchu Kukiz’15 opuszcza szeregi swojego ugrupowania i dołącza do kierowanej przez Ryszarda Petru partii .Nowoczesna. To, że grupa pod kierownictwem Pawła Kukiza to zbiór niespójny ideowo wiedzieliśmy od dawna. Janusz Korwin-Mikke przewidywał, że klub Kukiz’15 rozpadnie się po kilku głosowaniach w Sejmie. Decyzja posła Pawła Kobylińskiego zaskakuje głównie ze względu na jej uzasadnienie:

Jako uzasadnienie swojej decyzji podał m.in., że nie zgadza się z obniżeniem wieku emerytalnego…

Z nieoficjalnych informacji podanych przez portal Polska Times wynika, że poseł Kobylański już wcześniej prowadził rozmowy z partią Petru. Na ile wcześniej? Tego niestety nie dowiadujemy się ze wspomnianego artykułu. Ciekawe czy było to przed, czy już po wyborach do Sejmu… Sztuczne pompowanie partii .Nowoczesna w sondażach może wpłynąć na przenoszenie się do tej partii większej ilości posłów, w tym głównie z poprzednika .Nowoczesnej, czyli Platformy Obywatelskiej.

Oświadczenie klubu Kukiz’15 ws. posła Kobylińskiego

Klub Kukiz’15 motywuje odejście posła Pawła Kobylińskiego niejasnościami, w złożonym przez niego zeznaniu majątkowym:

Klub Poselski Kukiz ’15 informuje, iż na prośbę Prezydium poseł Paweł Kobyliński złożył u Marszałka Sejmu rezygnację z członkostwa w klubie Kukiz ’15. Powodem decyzji Prezydium były niejasności w oświadczeniu majątkowym posła. Pomimo wielokrotnych próśb, Kobyliński nie przedstawił Klubowi stosownego wyjaśnienia. Poseł, mający ujawniony majątek w wysokości prawie 2 mln zł bez uwzględnienia wartości posiadanych udziałów w spółkach, zadeklarował w oświadczeniu majątkowym ponad 650 tys. dochodu w roku 2014. Kobyliński, mimo imponujących dochodów, pobrał świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości 3 300 zł. Udzielił także tajemniczej pożyczki na kwotę 170 tys. zł oprocentowaną na 1,5%. Pobieranie świadczeń z bankrutującego ZUS-u przy tak wysokich dochodach jest jeszcze bardziej kontrowersyjne z uwagi na fakt popierania przez posła podwyższonego przez Platformę Obywatelską wieku emerytalnego. Z etycznego punktu widzenia stoi to w sprzeczności z przyjętą przez nasz klub Strategią Zmiany dla Polski. Kobyliński przyznał, że negocjuje z liderującą w sondażach Nowoczesną oraz Platformą Obywatelską, zdradzając przy tym niesłychany cynizm. Jako powód tych działań podał postulaty Kukiz ’15, które były przez niego akceptowane przed wyborami parlamentarnymi. Na uwagę zasługuje także fakt, iż poseł nie wykazywał się aktywnością, co zadeklarował w trakcie zaprzysiężenia. W związku z tym, że wybrany oddolnie parlamentarzysta zawiódł zaufanie obywateli, uważamy, iż powinien zrzec się mandatu poselskiego. Przyjęte przez nasz Klub standardy etyczne, których nie spełniał Kobyliński, obowiązują wszystkich posłów i nie będziemy akceptować żadnych wyjątków.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz