POMPOWANIE PETRU

W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS na zlecenie „Super Expressu” na pierwszym miejscu znalazła się Nowoczesna Ryszarda Petru. 

W sondażu Nowoczesna uzyskała 30,9 proc. i przegoniła Prawo i Sprawiedliwość! Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby jedynie 27,3 proc. wyborców. Jak wskazuje sondaż, na trzecim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska. Chciałoby na nią głosować tylko 14,4 proc. wyborców. To najsłabszy wynik PO od wielu miesięcy. Kolejne miejsce zajął ruch Kukiz’15. Na Pawła Kukiza i jego ludzi oddałoby głos 7,9 proc. osób. Oprócz Nowoczesnej, PiS, PO, Kukiz’15 w sejmowych ławach zasiedliby też posłowie z Polskiego Stronnictwa Ludowego (wynik 5,6 proc.).

Wciąż poza Sejmem byłyby: Zjednoczona Lewica z wynikiem 5,3 proc., partia KORWiN 3,9 proc., a także partia Razem, którą w sondażu wskazało 1,6 proc.głosujących. 3,1 proc. osób powiedziało, że nie wie kogo by poparło w wyborach.

sondaz-se-petru-przegonil-kaczynskiego

Mało kto wie, że pracownia, która ten sondaż opracowała (IBRiS), na 2 dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dawała Bronisławowi Komorowskiemu 40,9 proc. głosów (w rzeczywistości dostał 33,7 proc.), a Andrzejowi Dudzie jedynie 26,6 proc. (w rzeczywistości dostał 34,7 proc.). Łączne wahnięcie w wyniku wynosiło zatem aż 15,3 proc.! Czy tym razem jest podobnie? (źródło: Niewygodne.info.pl)

Po latach u władzy, Platforma Obywatelska tak zużyła się (moralnie, a także politycznie), że trzeba było zaaranżować podmianę szyldów. W tym celu  została utworzona partia Nowoczesna, na czele której postawiony został pan Ryszard Petru. PO-Twór polityczny .Nowoczesna ma za zadanie przejąć niezadowolonych sympatyków sypiącej się PO a także część elektoratu niezadowolonych z pseudodyktatorskich rządów PiSu. Lider .Nowoczesnej kreuje swoją partię jako świeżość, nowość, która (udaje, że) rozumie potrzeby młodych i współczesnych Polaków i będzie dbać o ich interesy… tymczasem jak już wcześniej pisaliśmy Ryszard Petru to BANKOWIEC, finansista, człowiek który całe życie przepracował w „korpo”, a od prawie 20 lat pełnił rolę doradcy dla swoich partyjnych kolegów z Unii Wolności. JAKO DORADCA prof. Leszka Balcerowicza WSPÓŁTWORZYŁ SYSTEM EMERYTALNY. To jeszcze nie koniec z materiałów ujawnionych przez Wikileaks możemy dowiedzieć się, że Ryszard Petru był nieformalnym doradcą Tuska – więc o jakim powiewie świeżości mamy mówić?

Zawiedliście się na Tusku, zawiedziecie się na Petru.

Czy pamiętacie jak mówił Wam Tusk z mównicy w 2005r., że obniży podatki? TRZY RAZY 15%? (A teraz dla niepoznaki .Nowoczesna trąbi TRZY RAZY 16 %…) Wszyscy wiemy, że skończyło się na samych podwyżkach. Petru pięknie mydli oczy Polakom wtykając im malutkie kłamstewka, a my już śpieszymy z pomocą z wytykaniem tych kłamstewek, żeby nie było potem, że nie ostrzegaliśmy!!!

R. Petru: „W NowoczesnejPL nie będzie miejsca dla spadów partyjnych” . ALE wyjątkiem już jest sam prezes Nowoczesnej. Ryszard Petru należał bowiem do Unii Wolności, w 2001 r. był JEDYNKĄ na Warszawskiej liście UW.

R. Petru współtworzył nowy system emerytalny pod koniec lat 90′. Na czym ta reforma miała polegać?

Polegała na tym, żeby  NASZYMI pieniędzmi odebranymi nam POD PRZYMUSEM w składkach ZUS  nafaszerować rynek kapitałowym i instytucje finansowe. Przed tą reformą system wyglądał tak, że ZUS zabierał składki pracownikom a następnie miał im je wypłacać na emeryturę, szybko się okazało jednak, że tych pieniędzy brakowało, więc rząd zabierał podatnikom kasę w innych podatkach, po to, by dopłacać do emerytur. PO REFORMIE system ZUS nadal zabierał pod przymusem składki, jednak część tych składek już nie czekała na wypłatę emerytur tylko wędrowała do OFE, które z kolei miało obrócić tymi pieniędzmi z zyskiem, w tym celu OFE pożyczało te pieniądze RZĄDOWI, bo miało za to procent – A RZĄD te pieniądze pożyczone od OFE i wzięte z ZUS przekazywał z powrotem ZUSowi, bo tam nadal ich brakowało na wypłatę emerytur.

Byłoby pięknie, gdyby wszystkie pieniądze z OFE wędrowały do RZĄDU. Nie łudźcie się. Nie wędrowały. Tusk w wywiadzie dla TVN24 w 2013r. ” Gołym okiem widać, że OFE są kosztowne dla podatnika, bo Polski dług rośnie nie dlatego, że nie mamy OFE, tylko m.in. dlatego, że taki system wprowadziliśmy. OFE to tak na prawdę 1/7 i to dość skromna 1/7 naszej przyszłej emerytury, natomiast gigantyczne koszty – już nie mówię o tym ile OFE zarabiają na Polskich podatnikach, nie mam w zwyczaju komuś zaglądać w kieszeń, chociaż, te dane były bulwersujące. To, co dużo ważniejsze, to to, że z punktu widzenia całości państwa Polskiego ten system nie daje zbyt wiele dobrych efektów emerytom ( mówię o tym bardzo delikatnie) natomiast jest niezwykle kosztowny i zagrażający bezpieczeństwu finansów publicznych. (…) OFE daje trochę pozytywnych efektów jeśli chodzi o rozwój rynku kapitałowego i poza tym prawie same negatywne efekty jeśli chodzi o finanse publiczne. ” – więc jak z dbaniem o nasze interesy przez p. Petru?

Ryszard Petru WOLNOŚCIOWCEM! A nie, jednak nie.

W tym wywiadzie ( przepraszamy za źródło ) znaleźliśmy taki fragment:

„Żeby coś zmienić, założył pan z kilkoma osobami stowarzyszenie NowoczesnaPL. Czego chcecie?

– Rewolucji modernizacyjnej. Konkurencji, wolnego rynku, ale regulowanego, żebyśmy nie dali cwaniakom przejąć tego, co wytworzymy(…)”

Tym zdaniem Petru osiągnął Mount Everest nie ruszając się z miejsca. Takie stwierdzenie pozwoli .Nowoczesnej wprowadzać regulacje tam, gdzie im (bangsterom, korporacjom) to będzie na rękę, a nie NAM.  Czytamy dalej…

„(…) Niech młody chłopak zaczynający pracę na roli wchodzi do ZUS, nie do KRUS, niech płaci takie składki jak wszyscy.(…) ” 

To jest z kolei oznaką DALSZEGO PRZYMUSU płacenia ZUS i PODWYŻKĄ – a nie obniżką podatków. Niech wszyscy mają tak samo źle A CO!

1918476_480274025490472_8806684401325011959_n

Temat Ryszarda Petru i jego .Nowoczesnej będzie powracał tu często. Przecież to never ending story….

Autor: Anna Jakubowska

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

3 wypowiedzi czytelników: “POMPOWANIE PETRU

 1. Ryszard Petru to kolejne wcielenie Tuska. Na to kłamstwo w postaci rzekomej nowoczesności i nowości łapią się tylko ludzie o niskim ilorazie inteligencji, najczęściej z dyplomem studiów magisterskich. Dowodzi to tylko prawdziwości teorii o istnieniu warstwy społecznej zwanej lemingami. Zachowania stadne (w sondażach X głosuje na Petru to my też) to jeden z objawów choroby umysłowej tych psudo inteligentów. Jeśli Polska ma być dalej okupowana przez te samo środowisko Balcerowicz-Tusk-Petru (wszyscy niby zwolennicy wolnego rynku) to ja dziękuję. Wypędzić to towarzystwo, niech sobie rezydują w muzułmańskiej Brukseli.

 2. Czasem spędzam w sieci trochę czasu wśród lemingów próbując im wytłumaczyć że cały świat jaki widzą jest jedynie medialną kreacją, wirtualną rzeczywistością. Lubię np. polecać filmową klasykę w stylu filmu „Fakty i Akty”. Przytaczam różne argumenty itd. Z czasem wydaje mi się że odnoszę sukces gdyż krzykliwi dotychczas oponenci albo milczą albo nieśmiało coś tam się zgadzają. No i w takim momencie mówię im na odchodne:
  „Słuchajcie: media ojebały was tysiące razy. Kazali np. wierzyć w plan Balcerowicza, czcić Wałęsę, wierzyć że do Okrągłego Stołu zasiadła opozycja czy też głosować na SLD czy PO. Za każdym takim przypadkiem odbywało się to za pomocą prymitywnych, nachalnych kłamstw. Kłamstw ludzi, którzy świetnie znali prawdę. Ciągle tych samych ludzi, tych samych autorytetów, które was ciągle ojebywały. Wydaje wam się teraz że np. po tych wszystkich oczojebnych przekrętach, które zrobiono pod przykrywką PO itd. że już nie wierzycie mediom, że zaczniecie używać rozumu. Otóż nie! Zapewniam was że to będą dosłownie chwile kiedy wszystko zapomnicie i jak zwykle zawierzycie tym samym ludziom, tym samym tekstom, tym samym kłamstwom. Milion razy można was ojebać po to tylko byście grzecznie dali się ojebać po raz milion pierwszy!”
  Tak to właśnie kończę wiedząc doskonale że każdy z nich myśli że pieprzę (jak zwykle) i że oni są święcie przekonani że nie są tacy głupi, że już się nie nabiorą :)
  No ale mija ten miesiąc, dwa i vuala! Powtórka z rozrywki :)

  Medialne autorytety mówią że Łamie się Konstytucję, Zamach Stanu czy też Petru popiera 30%. Nowa medialna kreacja ma się świetnie jak zawsze.
  I to jest właśnie piękne! Jeśli istnieją władcy świata to sterowanie nim jest banalne…
  Można gadać sobie o wiekach doświadczeń, które doprowadziły do powstania FED. Potem o dziesięcioleciach ich doświadczeń. Przekonywać tłum że ludzie posiadający taką potęgę muszą mieć kontrolę nad praktycznie wszystkim.
  Tylko że ta cała argumentacja jest w istocie niczym wobec codziennej rzeczywistości. Banalnego sterowania za pomocą żenujących metod, do których potrzebne jest raptem parę stacji TV i portali internetowych.
  Właściwie to po co komu ta cała forsa FED? :)

Dodaj komentarz