Poseł Liroy – ulubiony poseł młodzieży?

Każde kolejne wybory potwierdzają ułomność systemu demokratycznego. Głosuje Lud, ogłupiony serialami, co przekłada się na obecność w Sejmie takich ludzi jak Lepper, Palikot (wraz ze swoją osobliwą trzódką) a od niedawna także były raper i reżyser filmu pornograficznego poseł Liroy. „Bohaterów” takich jak Lepper czy Palikot już dobrze znamy, zas zatem na tekst o pośle „scyzoryku” z Kielc.

POSEŁ LIROY w Sejmie, kto to taki?

Piotr Marzec, znany bardziej jako Liroy. Muzyk był pierwszym artystą, który krzewił rap nad Wisłą. Chyba każdy, co trochę osłuchał się z rapem w Polsce zna jego przeboje, takie jak „Scyzoryk”, czy „Scoobiedoo Ya”. Jednak w marcu zapowiedział, że kończy z muzyką. Liroy wystartował jako „jedynka” Ruchu Kukiz’15 z Kielc.

Uzyskał więcej głosów  (22614) niż były (i jedyny) poseł, który nigdy nie zagłosował za podniesieniem podatków – Przemysław Wipler (17424) –  i tym samym dostał się do sejmu.

W rozmowie z „Super Expressem” przed wyborami Liroy mówił:

Mówię, co myślę i jeżeli się komuś nie podobam, to niech na mnie nie głosuje! Ch… mnie to obchodzi. Macie wolny wybór, głosujcie na siebie, na kogo chcecie. Nie dajcie się oszukiwać. Kiedyś napisałem, że: „tak wielu chce być kimś, tak niewielu chce być”.

LIROY i poglądy polityczne

Póki co, wiemy, że idzie do polityki ” żeby wszystkich stamtąd wyp*******ć na zbity łeb „

Dodaje także, że „obywatel w Polsce jest traktowany przedmiotowo, a nie podmiotowo. To jest tragedia, to co się stało z sytuacją w kraju, jak traktuje się młodych ludzi, że obiecuje im się wyższe pensje, ale nie obiecuje nich żadnej przyszłości. Dlatego wyjeżdżają. To jest zgrzyt w rozumieniu. Te stare, leśne dziadki ogóle nie rozumieją młodych ludzi. (…) Trzeba zmienić konstytucję, która zniewala obywatela i nie pozwala mu na zbyt wiele. Pomimo, że paragraf 4 konstytucji mówi, że my obywatele sprawujemy władzę na krajem, to jednak tak nie jest. Dzisiaj każdy rządzący może interpretować konstytucję jak chce i stąd dzisiaj kraj znajduje się w zapaści, bo nikt nie słucha obywateli. Dzisiaj nikt nie pyta się obywatela co sądzi na temat imigracji na temat in vitro, na temat emerytur. To wszystko dotyczy nas wszystkich.

 Coś z tego wynika?
Brak programu = niestabilność polityczna. KUPILIŚCIE DRODZY PAŃSTWO KOTA W WORKU. Widzimy już po tej krótkiej wypowiedzi, że ratunkiem dla Polski wg p. posła Liroya jest zmiana konstytucji (nie wiadomo na jaką, ale ZMIANA!!!) i kosztowne REFERENDA – żeby lud był wysłuchany….
Odwołajmy się do klasyka:
„DLACZEGO POLACY MASOWO WYJEŻDŻAJĄ DO ANGLII? DLATEGO, ŻE ZAPROSIŁA ICH KRÓLOWA ELŻBIETA? NIE, PROSZĘ PAŃSTWA, WYJEŻDŻAJĄ, BO TAM PRACA SIĘ OPŁACA.” (Janusz Kowin-Mikke)
Polacy faktycznie potrzebują zmiany – potrzebują po prostu wolności. PAŃSTWO zabiera nam 70% wypracowanych dochodów, Kontroluje każdy nasz krok – co mamy jeść, co mamy pić, czym oddychać. We wnioskach o pozwolenie na budowę domu każą nam określać ile będziemy zużywać prądu i wody, PAŃSTWO decyduje o tym jakie drzewo na własnej działce możemy wyciąć (!!!).  PAŃSTWO a nie rodzice decydują o tym czego mają się uczyć dzieci, musimy je szczepić, musimy je posyłać do szkół w takim wieku jakim zdecyduje PAŃSTWO – nasz właściciel.
Nie przypomina to Państwu filmu science fiction – Matrix? Jesteśmy niewolnikami systemu – który faktycznie trzeba zmienić, ale trzeba wiedzieć na jaki!
Wiara w demokrację, wiara w mądrość ludzi… Jakie to piękne, szlachetne. Zadajmy sobie podstawowe pytanie: JAKICH LUDZI JEST STATYSTYCZNIE WIĘCEJ: MĄDRYCH CZY GŁUPICH?
Odpowiedź oczywista – głupich. Dlatego też wypowiadanie się ogółu na tematy trudne – np. JOWy – przyniosło niską frekwencję i niepotrzebny wydatek budżetu państwa rzędu 150 mln zł. (obstawiamy, że 70% społeczeństwa nie wie do tej pory jak rozwinąć skrót JOW, a co dopiero wytłumaczyć na czym JOWy polegają – obstawiamy że 90 % nie ma o tym zielonego pojęcia).
Summa Summarum?
Redakcja portalu Bliżej Prawdy życzy wszystkim, by kot w worku – jakim cały jest ruch KUKIZA okazał się projektem idącym w prawo, a nie w lewo, ale sądząc po tekstach posła Liroya będzie to zbieranina, która rozpadnie się po kilku głosowaniach.

Autor: Anna Jakubowska

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz