Absurd programu 500 plus

Na łamach portalu Bliżej Prawdy już nie raz przekonywaliśmy, że pisowski program 500 + jest wielką manipulacją. Oszukuje się w ten sposób społeczeństwo i wmawia, że dzięki zadłużaniu kraju zbudujemy silne i bogate Państwo. Starsza część czytelników pamięta pewnie czasy PRL i absurdy związane z wprowadzaniem socjalizmu. Program 500 + to socjalizm w czystej postaci, nie ma zatem wątpliwości, że pojawią się przy nim różne ciekawostki. O nich dziś.

Najmłodsza matka 500 plus

Najmłodszą beneficjentką „500 plus” jak do tej pory pani Dżesika z Boniewa, 16-letnia matka dwójki dzieci. Jej matka Katarzyna dostanie 2500 zł na pięcioro dzieci, choć mogłaby dostać na sześcioro…

Honorowa Katarzyna

Mogłaby na sześcioro, bo przecież Dżesika ma dopiero 16 lat, ale wniosku na nią pani Katarzyna jednak nie złożyła. Inkasować więc będzie po 2500 zł miesięcznie. A Dżesika – po 1000 zł. – A w zasadzie nie ona sama, tylko opiekun prawny dzieci. Jest nim konkubent pani Katarzyny, będący zarazem bratem ojca dzieci Dżesiki – wyłuszcza Zofia Boratyńska, kierownik GOPS-u w Boniewie.

Obecny rekord wysokości zasiłku na dzieci

Górny pułap wypłat kształtuje się w okolicach 6 tysięcy złotych miesięcznie. Rodzina z Jawora na Dolnym Śląsku pobiera 5,5 tys. zł wypłaty z programu „Rodzina 500+”, (rodzice „dostali” pieniądze na 11 z 15 dzieci), a rodzina z Przeciszewa koło Oświęcimia pobiera 6 tysięcy zł na 12 z 15 dzieci (trójka jest już pełnoletnia).
Oczywiście nikomu nie żałujemy pieniędzy, ale niech rządzący Polską pobożni socjaliści z PiS nie rozśmieszają nas sloganem, że Państwo daje pieniądze na dzieci”. Wszyscy doskonale wiemy, że Państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy (tylko nasze własne). Wiemy także, że sam koszt obsługi programu (opłacanie urzędników przydzielających pieniądze) jest ogromnym obciążeniem dla budżetu. Finansujemy zatem dzieci a one same pokryją narastający dług wraz z odsetkami, a wszystko pod płaszczykiem myślenia o przyszłości naszego kraju, a jakże.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

1 wypowiedź czytelnika: “Absurd programu 500 plus

Dodaj komentarz