Socjalizm niestety górą

Przez chaos semantyczny (semantyka [językoznawstwo] to badanie relacji między znaczeniem podstawowym wyrazu a jego znaczeniem w konkretnym wypowiedzeniu) doszliśmy do kuriozum – otóż obecnie uważa się, że prawicą jest każdy, kto nie należy do SLD. Dlatego w ramach ułatwienia i przywrócenia ładu w POPRAWNYM ROZUMOWANIU POJĘĆ przyjmijmy kryterium analizy politycznego ugrupowania. Jaki sposób podziału dochodu narodowego partia uważa za najlepszy?

1. Jeżeli podział dochodu narodowego jest przymusowy za pośrednictwem państwa- to jest to PARTIA ETATYSTYCZNA i SOCJALISTYCZNA

2. Jeżeli podział dochodu narodowego jest dobrowolny poprzez RYNEK – to jest to partia wolnościowa, prawicowa – jeżeli ma konserwatywny punk widzenia na sprawy obyczajowe.

Teraz dopiero możemy zauważyć, że w SEJMIE NIE MA ANI JEDNEJ PARTII PRAWICOWEJ (prócz paru pojedynczych posłów od Kukiza ). Nie ma żadnej, absolutnie żadnej różnicy między PO, PIS, NOWOCZESNA- wszystkie są partiami SOCJALISTYCZNYMI.

W ubiegły poniedziałek premier Beata Szydło poinformowała, że Rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza świadczenie 500 zł na dziecko, która następnie osobiście przekazała go marszałkowi Sejmu. Dotrzymałam słowa, program „Rodzina 500 plus” stał się faktem – podkreśliła.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadza świadczenie wychowawcze 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) – również na pierwsze dziecko.
Jarosław Kaczyński stał się politycznym trendsetterem. Przekonał do swojej idei opozycję. PO i Nowoczesna również chcą rozdawnictwa i wprowadzenia programu 500+ (oczywiście w swojej wersji).

Platforma Obywatelska proponuje 500 zł na każde dziecko… Tyle, że cierpi na rozdwojenie jaźni.

przed wyborami PO otwarcie mówiła, że „dawanie 500zł na dziecko to populizm i zagrożenie dla finansów publicznych”

a dzisiaj…

Sławomir Neumann (PO) „to niedobry, oszukańczy projekt PiS”. Dlatego PO składa „uczciwy, sprawiedliwy projekt mówiący o 500 zł na każde dziecko”. – Składamy ten projekt w piątek o 14:30 jako element naszych wcześniejszych działań na niwie polityki prorodzinnej – dodał polityk PO.

Kolejny schizofrenik Ryszard Petru, który na początku zamieszania z programem 500+ uważał, że wprowadzenie tej ustawy spowoduje powstanie „drugiej Grecji” TERAZ głosi, że 500+ powinno dotyczyć także matek z 1 dzieckiem.

 

W przeciwieństwie do dominujących partii, partia KORWiN – stale utrzymuje swoje stanowisko:” Państwo,by  mogło dać 500 zł, wcześniej będzie musiało nam zabrać 700 zł. Państwo nie ma swoich pieniędzy. Państwo dysponuje pieniędzmi zabranych nam w podatkach.”

Polecamy konferencję prasową JKM pt. „500+polityk=głopta”

 

Zobacz też – co sądzą Mrągowianie o programie 500+ w wywiadzie przeprowadzonym przez  Mazuria tv

 

P.S. Już niedługo pojawi się temat, czemu 500zł ma być tylko dla dzieci do 18. roku życia? Syn mieszkający z mamą i mający 48 lat to ciągle jej dziecko, czym zasłużył sobie na dyskryminację PO ze względu na wiek?

 

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz