Tusk chwali Merkel i prosi przejęcie władzy nad Europą

Polskojęzyczny polityk Donald Tusk, pełniący obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej udał się na audiencję do Angeli Merkel. W trakcie pobytu w Niemczech zaapelował by ten kraj przejął przewodnictwo w Europie i zatroszczył się o zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Niemcy, zdaniem p. Tuska powinny zrobić to „w sposób zdecydowany i bez historycznych kompleksów”. Plan dominacji Niemiec w Europie ma zdaniem byłego Premiera rozwiązać kryzys imigracyjny (napływ Nielegalnych Imigrantów łamiących prawo do suwerenności Narodów Europy). Od postawy naszych zachodnich sąsiadów zależy jego zdaniem przyszłość strefy Schengen.

Aniela Merkel usłyszała także kilka ciepłych słów od p. Tuska, który jako jeden z nielicznych chwali  dokonania lewicowej Kanclerz Niemiec.

Jego zdaniem zrozumiała ona, na czym polega solidarność: „na poświęceniu części własnych interesów dla wspólnego dobra, jakim jest Europa, albo dla ludzi w potrzebie, czyli uchodźców”. Zaznaczył, że równocześnie Europa musi wykazać solidarność z Niemcami, gdyż leży to w jej interesie. 

Od Niemiec w dużym stopniu zależy, czy Europa przetrwa jako kontynent wolności, dominacji prawa, szacunku dla jednostki i jako kontynent bezpieczeństwa dla swoich obywateli.

Słowa Donalda Tuska nie powinny być dla nikogo żadnym zaskoczeniem, od czasów jego działalności w Unii Wolności, KLD (Kongres Liberalno-Demokratyczny), Platformie Obywatelskiej wiadomo, że zawsze bardziej reprezentował opcję proniemiecką niż propolską. Teraz, gdy Aniela Merkel znalazła się w kłopotach, naturalnym odruchem takiego polityka będzie obrona. Tym bardziej, że Tusk swoją obecną pracę zawdzięcza właśnie poparciu niemieckiej Kanclerz, która wybawiła go od kłopotów związanych z Aferą Podsłuchową obciążającą wielu polityków i biznesmenów związanych z Platformą Obywatelską.

Komentarz redakcji portalu:

Jeśli Donald Tusk nie odetnie się od polityki prowadzonej przez Anielę Merkel to może okazać się, że słabnące poparcie p. Kanclerz wpłynie na koniec jego kariery politycznej, ale może Tusk ma zostać „zderzakiem” Merkel? Sam miał w kraju wiele „zderzaków” politycznych, które kończyły swoje kariery pod wpływem przeróżnych wpadek. Być może czas na niego samego? Wszak nosił wilk razy kilka…

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

2 wypowiedzi czytelników: “Tusk chwali Merkel i prosi przejęcie władzy nad Europą

  1. bardziej zakompleksionego idioty ktory kupuje weimarskie i nazistowskie durnoty o „wielkich Niemcach” nigdy nie widzialem,Niemcy popelnily samobojstwo i zabily europe zachodnia.

  2. Już wcześniej agent amerykańsko-żydowski sikorski czapkował na rozkaz swoich mocodawców w Berlinie i prosił,żeby P. Aniela M. raczyła nam miłościwie panować. Ciekaw jestem, czy zobaczymy tych zdrajców na na ławie oskarżonych kiedykolwiek

Dodaj komentarz