Unia Europejska: Schulz ponownie krytykuje Polaków

Po groźbach, które w stronę Polski (we wrześniu 2015) skierował przewodniczący Parlamentu Europejskiego, przyszedł czas na kolejny wybryk p. Marcina Schulza. Chodzi o reakcję Niemca na słowa przyszłego ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego, który stwierdził, że po zamachach w Paryżu Polska nie widzi politycznych możliwości przyjęcia uchodźców.

Socjalista Schulz stwierdził co następuje: Nie tak wygląda solidarność w Europie„. Jego zdaniem Polska korzysta z solidarności europejskiej, kiedy  domaga się sankcji wobec Rosji albo dalszych środków z funduszy europejskich. Dlatego nie można teraz mówić, że problem uchodźców to problem niemiecki i Polska nie ma z nim nic do czynienia.

Panie Schulz, proszę z nas Polaków nie robić, za przeproszeniem, idiotów. jaki Polska ma interes w narzucaniu sankcji Rosji, z którą mogłaby prowadzić ożywioną wymianę handlową? Sankcje działają zawsze w dwie strony, w jedną stronę nie płyną towary, ale w drugą nie płynie gotówka. Wpieranie sankcji to samobójstwo dla własnej gospodarki, ale kogo to obchodzi? Wszak to w interesie Niemiec leży wykończenie polskich finansów. Korzystamy z Solidarności innych Państw europejskich? Wolne żarty panie Schulz, to my jesteśmy solidarni w przypadku nakładania na Rosję sankcji, to my tracimy na tym najwięcej, nie żadna Francja, Hiszpania czy Włochy. Niech pan nie będzie ignorantem!

Dla przypomnienia podajemy wrześniowe groźby niemieckiego europarlamentarzysty:

Martin Schulz udzielił wywiadu niemieckiej telewizji. – Europa ultranacjonalistów, jeśli ona zwycięży, będzie to ich Europa, nie tylko w tej kwestii, lecz także w wielu innych. Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności to musi być siłą narzucone. Nie może być tak – i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią, jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji – aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim. (źródło cytatu: portal TVN24.pl)
Jeśli duchem europejskiej wspólnoty jest słuchanie poleceń niemieckich socjalistów takich jak p. Marcin Schulz to proszę wybaczyć, ale powinniśmy jak najszybciej opuścić (IV) Unię Europejską.

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

1 wypowiedź czytelnika: “Unia Europejska: Schulz ponownie krytykuje Polaków

  1. Ani się waż, panie Głąbek, podnosić rękę na Polskę. My też potrafimy srać na cudze podwórko. Tylko spróbuj, a zobaczysz, jaki dżihad ci urządzimy. Widocznie nie widziałeś, do czego zdolni są Polacy. Takiej inwencji twórczej, jaką posiadamy, możesz nam tylko pozazdrościć, parchu niedopchany.

Dodaj komentarz