Warszawa kopiuje Olsztyn

Prezydent Olsztyna p. Piotr Grzymowicz pochwalił się na swoim profilu Facebook informacją o tym, że Warszawa skopiuje rozwiązania zastosowane w Olsztynie. Pewnie zachodzą Państwo w głowę: co to za wspaniałe i wiekopomne wynalazki z Olsztyna zostaną skopiowane na gruncie Warszawskim? Spieszymy zatem z odpowiedzią, chodzi o zwężanie ulic w centrum miasta. Politycy zamiast ułatwiać nam życie postanowili je jeszcze bardziej skomplikować.
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz tak oto komentuje całą sprawę na swoim oficjalnym profilu:
 „Niezwykle miło jest czytać na temat pozytywnego wpływu zmian zapoczątkowanych w centrum naszego pięknego Olsztyna.”
W artykule na portalu Gazeta.pl (polecanym przez p. Grzymowicza) czytamy między innymi: „Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował o ogłoszeniu przetargu na projekt zwężenia i remontu al. Jana Pawła II między rondem ONZ a Dworcem Centralnym. To pierwszy krok do ograniczania ruchu w ścisłym centrum Warszawy. Olsztyn takie działania ma już za sobą
Dlatego dziennikarzom Gazety Wyborczej proponujemy by wybrali się z Warszawy do Olsztyna i spróbowali sobie pojeździć po mieście, ciekawi jesteśmy, czy nadal cieszyliby się z wiadomości o zwężaniu ulic w centrum miasta. Ekologia, która nakazuje lewicowym mediom promowanie rozwiązań będących na bakier z logiką, to czyste szaleństwo. Oznacza wielkie straty dla właścicieli sklepów w centrum Olsztyna, teraz klienci mieliby pewnie zdaniem dziennikarzy Wyborczej przyjechać na rowerze zamiast samochodem, ale w praktyce oznacza jedynie tyle, że klienci w ogóle nie przyjadą.

„Warszawscy drogowcy przygotowują się do modernizacji al. Jana Pawła II od ronda ONZ i ul. Chałubińskiego od ul. Nowogrodzkiej. Na tym odcinku jezdnie rozszerzają się nawet do pięciu pasów ruchu, podczas gdy dalej są tylko trzy pasy. W ratuszu zapadła decyzja o ujednoliceniu. Potem zmiany czekają ul. Marszałkowską (m.in. dwa pasy zamiast trzech między pl. Konstytucji a Królewską), oraz Al. Jerozolimskie, gdzie oprócz buspasa pozostanie tylko jeden pas ruchu dla samochodów prywatnych.”.

Typowe działanie socjalistów – wszędzie musi panować Równość, mili Państwo.

Po zwężeniu jezdni o dwa pasy ruchu uda się wygospodarować więcej miejsca dla pieszych. Zmieszczą się też szpalery drzew i ścieżki rowerowe. Samochody będą parkować w zatokach postojowych.

Czy Olsztyn powinien być wzorem dla prawie dwumilionowej stolicy? A jednak… Jak donoszą usłużni dziennikarze, Warszawa decyduje się na „uspokojenie ruchu w centrum„. Swoją drogą bardzo poetyckie określenie na gigantyczne korki. Proszę też zwrócić baczną uwagę na sentencję, którą autor artykułu na Gazeta.pl p. Jarosław Osowski serwuje biednym czytelnikom:

Ulice mają służyć nie szybkiemu ich przejechaniu przez kierowców, lecz mają być wygodne dla pieszych i komunikacji miejskiej. Olsztyn ma to już za sobą – al. Piłsudskiego jest węższa, powstały też dodatkowe przejścia dla pieszych, w tym kilka bez świateł, a kierowcy jeżdżą wolniej. Niektórzy denerwują się oczywiście, że szybciej przez centrum poruszają się teraz piesi i rowerzyści niż oni. Część z nich zrezygnowała z jazdy przez ścisłe centrum i wybiera inne trasy. 

Na marginesie, drodzy Państwo: taki jest właśnie cel tego całego lewicowego Postępu – chodzi oto by się cofać a nie rozwijać. Dziś zwężają ulice, jutro zakażą nam posiadania prywatnego samochodu, wszyscy będą zmuszeni do komunikowania się pojazdami komunikacji miejskiej / państwowej. Faszyzm, który tak usilnie promuje lewica głosił: wszystko w państwie nic poza państwem nic przeciw państwu.

Źródło: Olsztyn.Wyborcza.pl

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

2 wypowiedzi czytelników: “Warszawa kopiuje Olsztyn

  1. Panie Bartku, pełna zgoda. Najgorszy jest w tym wszystkim może nie iloraz inteligencji takich osobników, ale ich ignorancja. Bardzo możliwe, że jest to wynik tak zwanego rozdawnictwa dyplomów. Dziś każdy może uzyskać tytuł magistra, co wielu osobom daje złudne wrażenie bycia „mądrym”. Przykład polityka z miejscowości Olsztyn pokazuje wyraźnie jak głęboko mylący jest to trend.

Dodaj komentarz