Żydowskie lobby polityczne w Polsce – recenzja książki

Książka Mariana Miszalskiego to obowiązkowa lektura dla każdego, kto interesuje się tematyką obecności mniejszości żydowskiej w naszym kraju.

Uwaga: czytelnik sięgający po tę pozycję niemal na pewno zostanie zakwalifikowany jako antysemita – przynajmniej przez środowisko Gazety Wyborczej. Dzieje się tak dlatego ponieważ: o tym, kto jest antysemitą, nie decydują jakiekolwiek obiektywne przesłanki, ale sami Żydzi.

„Żydowskie lobby polityczne w Polsce” to bardzo rzetelna i kompleksowa rozprawa z mitem polskiego Żyda jako naszego współobywatela. Jest to portret druzgocący, przynajmniej dla tych, którzy naiwnie wierzą w zbieżność interesów polskich Żydów i „mniej wartościowego narodu tubylczego”.

Poznając historię mniejszości żydowskiej zamieszkującej nasze ziemie od XI wieku do czasów współczesnych, możemy odnieść wrażenie, że Żydzi nigdy nie uważali się za część składową naszego społeczeństwa. Wręcz przeciwnie, była to zawsze grupa kierująca się ksenofobią i rasistowskim podziałem na Żydów i Gojów, traktująca Polaków jako coś niższego w hierarchii społecznej.

Ciekawy początek obecności Żydów w Polsce…

Pierwszym Żydem na ziemiach polskich był niejaki Ibrahim ibn Jakub, który zapuścił się na terytorium Słowian w poszukiwaniu niewolników na handel! Znamienne, nieprawdaż?

Dalsze losy społeczności żydowskiej na terenach I, II, III RP czy PRL wiążą się z dziwnymi przywilejami, nadawaniem monopoli i innymi grzechami, których przyczyny należy dopatrywać się w słabości polskiej władzy.

Nie sposób streścić tu wszystkich wątków poruszanych w książce „Żydowskie lobby polityczne w Polsce” ponieważ jest to opowieść bardzo rozległa i szczegółowa.

Argumenty, których dostarcza p. Miszalski na pewno nie spodobają się zwolennikom poprawności politycznej bo w sposób akademicki odsłaniają pełną prawdę o nastawieniu mniejszości żydowskiej do Polaków. W książce nie brakuje przypisów, więc osoby zainteresowane szczegółowym poznaniem poszczególnych wątków znajdą dla siebie wiele ciekawych smaczków. Zresztą, autor dostarcza wielu inspiracji i zachęca magistrantów / doktorantów do rozwijania niektórych wątków w swoich pracach dyplomowych.

żydowskie lobby polityczne w polsce zdjęcie

Najciekawsze wątki:

Jest to książka streszczająca kilka wieków obecności mniejszości żydowskiej na naszych ziemiach, co w znakomity sposób zaznajamia czytelnika z taktyką działania żydowskiego lobby na naszym terytorium.

Najciekawsze, z punktu widzenia czytelnika współczesnego, będą jednak wątki, których początki sięgają II Wojny Światowej, powstania PRL i te bliższe: obecnie, miłościwie nam panującej, III RP.

Udział Żydów w instalowaniu ustroju komunistycznego w Polsce po II Wojnie Światowej

Zbrodnie stalinowskie (żydowscy kaci Polaków)

Rywalizacja frakcji Puławian „żydy” i Natolin „chamy”

Mit roku 1968, czyli ucieczka Puławian do Izraela

To tylko kilka, wybranych z książki, tematów związanych z Żydami i ich udziałem w życiu publicznym Polskiej Republiki Ludowej, na które warto zwrócić uwagę podczas lektury. Dwa wątki znajdujące się poniżej to już absolutny mus dla każdego, kto w choć małym stopniu chciałby zrozumieć obecną sytuację w Polsce.

Powstanie Gazety Wyborczej

Zwrot mienia pożydowskiego, czyli rasistowska zasada:

Żydzi dziedziczą po Żydach, którą doskonale obrazują słowa p. Grzegorza Brauna:

Wyobraźcie sobie Państwo, że dwóch Polaków umawia się, że zakładają organizację. Piszą list do prezydenta Stanów Zjednoczonych p. Baracka Husseina Obamy,  w którym powołując się na więzy krwi domagają się wypłaty odszkodowań za mienie pozostawione przez polskich emigrantów zmarłych bezdzietnie w Ameryce.

Absurd, prawda? Niby tak, ale Światowy Kongres Żydów i zespół HEART (Holocaust Era Asset Restitution Taskforce powołany przez Rząd Izraela do spółki z Agencją Żydowską w 2011) zdaje się tak już nie uważa, wysuwając coraz to nowe oskarżenia pod adresem naszego kraju i domagając się od Polski kolejnych sum „odszkodowań” za zbrodnie dokonanych przez niemieckich socjalistów w, okupowanej przez Niemców, Polsce.

Za Stanisławem Michalkiewiczem:

Na początku 2011 roku rząd izraelski wraz z Agencją Żydowską utworzył zespół HEART, który miał za zadanie doprowadzenie do „restytucji mienia żydowskiego w Europie Środkowej”. Chodzi tu, jak wiadomo, o tzw. „mienie bezspadkowe”, które – zgodnie z zasadami prawa rzymskiego, przejętymi następnie przez systemy prawne państw cywilizowanych – przypada państwu, którego obywatelem był właściciel mienia. Czytaj dalej….

Zrozumieć rzeczywistość

Obyś żył w ciekawych czasach – tak brzmiała starożytna  chińska klątwa, spełniająca się na naszych oczach. Tym, którzy chcą nadążyć za biegiem wydarzeń i zrozumieć o co gramy teraz z żydowskim lobby politycznym w Polsce – książka p. Mariana Miszalskiego może bardzo pomóc. Zachęcamy do lektury tej niepoprawnej politycznie książki!

Publikacja jest dostępna w internetowej księgarni Najwyższego Czasu. Serdecznie polecamy!

Więcej o autorze na stronie internetowej MarianMiszalski.pl

Wydawca: 3S Media

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz