Żydzi oskarżają nielegalnych imigrantów

(na zdjęciu: nielegalny imigrant prześladowany w swoim kraju robi „selfie” iPhonem)

Muzułmański antysemityzm

Jak podaje izraelski portal internetowy The Jerusalem Post: nielegalni imigranci z Syrii czy Afganistanu będą w bliskiej przyszłości głównym prowodyrem ataków na ludność pochodzenia żydowskiego zamieszkującą Niemcy i Austrię.

Zdaniem przewodniczącego Społeczności Żydowskiej (p. Oskar Deutsch) przyjmowanie nielegalnych uchodźców do Europy oznacza „importowanie na te tereny antysemityzmu”. Deutsch powołuje się przy tym na próbę podpalenia Synagogi w Wuppertal (w 2014 przeprowadzony przez Niemca pochodzenia palestyńskiego) oraz zamordowanie trójki zwiedzających brukselskie Muzeum Żydów dokonane przez Francuza–Algierczyka w tym samym roku. Redaktor wiedeńskiego dziennika Wiener Zeitung  oraz gazety Die Presse Christian Ortner popierając obawy wyrażane przez Społeczność Żydowską z Austrii i Niemiec dodał: „nienawiść do Żydów wśród muzułmańskich imigrantów jest wysoce prawdopodobna, podobnie jak nienawiść do gejów i mizoginia„.

Co ciekawe, takie uwagi w stosunku do nielegalnych imigrantów przedstawiające żydowski punkt widzenia nie spotykają się z krytyką środowisk lewicowych. Spostrzeżenia związane z zagrożeniami powodowanymi inwazją Islamu do Polski niemal zawsze oznaczają zaś falę ubolewań nad polską nietolerancją i zacofaniem wyrażane przez środowiska Gazety Wyborczej czy Polityki.

Źródło: The Jerusalem Post

Zdjęcie: Reuters

Czekamy na Twoją opinię

Podobne artykuły

Dodaj komentarz